chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стрімко почали озброюватися

20 вересня 2013 о 14:23

Українці почали масово скуповувати зброю. Так, за рік вони придбали майже 40 тисяч «стволів». При цьому, як зазначають експерти, щорічно кількість озброєних людей зростає на 10%.

«Українці все частіше замислюються про покупку зброї, — говорить глава наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін. — Щороку кількість озброєних людей збільшується на 10%».

Згідно з даними МВС, на руках українських громадян перебуває понад 827 тисяч одиниць вогнепальної зброї, що на 40 тисяч більше, ніж у минулому році. А ось за оцінками Української асоціації власників зброї, в Україні лише 2 млн стволів у легальному обороті і понад 3,5 млн — у нелегальному, пише «Фокус».

Варто зазначити, що в Україні можуть легалізувати «вогнестріли» — на сьогодні в Раді знаходяться два відповідних законопроекти (кабмінівський та асоціації власників зброї).

Урядовий законопроект, що дозволяє мати зброю усім психічно здоровим та несудимим, експерти вже встигли розкритикувати. «Закон закріплює монополію МВС на реалізацію і контроль зброї, надання охоронних послуг», — говорить президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта.

У професійних стрільців свій погляд на законопроекти. За словами президента Всеукраїнської федерації прикладних стрілецьких видів спорту Сергія Львовича, перш ніж вводити нововведення, треба підготувати до цього суспільство.

Він вважає, що спочатку треба створити розгалужену мережу підготовки майбутніх власників зброї.

Львович впевнений — якщо більшість українців озброїться, то рівень злочинності в країні значно знизиться. У приклад він наводить Молдову та Прибалтику, де після легалізації кількість злочинів впала на 50-70%.

Нагадаємо, нещодавно МВС розробило законопроект, згідно з яким пропонується дозволити громадянам України, які досягли повноліття, купувати травматичну зброю.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути