chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні можуть дозволити вільний продаж зброї летальної дії

13 вересня 2013 о 10:17

Ініціатори закону України «Про зброю» мають намір на основі громадської думки з приводу вільного продажу зброї летальної дії створити законопроект, який буде направлений до Верховної Ради.

Учора в Україні стартував громадський проект Закону України «Про зброю». Ініціаторами проекту стали Асоціація власників зброї, Всеукраїнська федерація прикладних стрілецьких видів спорту, Федерація професіоналів безпеки та ще десять громадських організацій. Вони пропонують розробити законопроект, що легалізує вільний продаж короткоствольної і нарізної вогнепальної зброї летальної дії. Відповідні пропозиції будуть вносити самі громадяни, зацікавлені в легалізації такого виду зброї, а законопроект буде розміщено на сайті асоціації. Про це пишуть Коментарі.

Як розповів президент Всеукраїнської федерації прикладних стрілецьких видів спорту Сергій Львович, передбачається, що короткоствольну зброю зможуть купувати психічно здорові люди, які досягли 21-25-річного віку, пройшли не менш ніж 1,5-місячну поглиблену теоретичну, практичну та медичну підготовку в спеціальних тренінгових центрах.

Очікується, що до кінця 2014 року законопроект буде переданий до Верховної Ради. Текст законопроекту буде розміщений на сайті асоціації, всі охочі зможуть внести до нього свої правки.

Незважаючи на те, що ініціатори, за їхніми словами, заручилися підтримкою значної кількості народних депутатів, легалізацію вогнепальної зброї беззастережно підтримують лише в партії «Свобода». Інші представники опозиції ставляться до ідеї неоднозначно. Представники ж парламентської більшості категорично не підтримують цю ініціативу.

У МВС вважають це питання «складним і дискусійним». «Ми можемо констатувати, що чим менше зброї, тим менша ймовірність того, що її використають. Щороку міліція фіксує кілька десятків злочинів з використанням зареєстрованої вогнепальної зброї», — розповів начальник управління зв’язків з громадськістю МВС Сергій Бурлаков.

Як повідомляли «Коментарі», раніше Міністерство внутрішніх справ України розробило законопроект, згідно з яким пропонується дозволити повнолітнім громадянам купувати травматичну зброю.

Джерело: RegioNews
Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути