chrome firefox opera safari iexplorer

У Пирогові відбудеться «Осінь весільна»

10 вересня 2013 о 14:41

Свято «Осінь весільна» 15 вересня пройде в Національному музеї народної архітектури та побуту України (с.Пирогів).

На святі відбудеться справжнє весілля — в церкві Архистратига Михаїла вінчається молода пара за справжнім весільним обрядом. Родзинкою стане також Буковинське весілля — з розмаїттям кольорів, красивими костюмами, піснями і обрядами — у виконанні фольклорно-етнографічного колективу з Чернівців.

На фестиваль «Осінь весільна» привезуть весільну атрибутику народні майстри, і все це — весільний одяг, весільні рушники, весільне печиво тощо — можна буде придбати. Майстри також проведуть майстер-класи, де всіх охочих навчать робити весільні витинанки, плести весільні вінки, розписувати весільних птахів та ін.

Як розповіла науковий співробітник музею Олена Громова, вже на центральному вході фольклорні колективи зустрінуть відвідувачів і запросять на весілля — цей обряд представить Київщина. Біля церкви Архистратига Михаїла (на садибі із с. Мала Каратуль — Лівобережжя) виступлять три фольклорних колективи — з Кіровоградщини, Черкащини та Вінниччини, там також почастують весільним печивом, привезеним із цих регіонів. А на сцені Співочого полі відбудеться величезна програма за участі 20-ти колективів, де також покажуть різноманітні весільні обряди.
На святі виступлять фольклорні колективи з багатьох областей, зокрема з Черкащини, Кіровоградщини, Сумщини, Вінниччини, Київщини, Чернігівщини, Одещини, які покажуть різні весільні обряди.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...