chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародна корпорація REMMERS реставруватиме хату XVI ст. з музею у Пирогові

11 жовтня 2013 о 13:24

Національний музей народної архітектури та побуту України й Фундація Героя України, фундатора музею, академіка Петра Тронька здійснили перший спільний крок до порятунку української хати XVI століття. Про катастрофічний стан цієї споруди йшлося у публікації Анатолія Сєрикова «Біда просто неба: у національному скансені гине реліктова пам'ятка народної архітектури 1587 року».

На листовне прохання про допомогу голови правління Фундації Лариси Петрівни Тронько із Німеччини відгукнулася міжнародна корпорація REMMERS, що має репутацію реставратора №1 в сучасній Європі. 10 жовтня 2013 року до Києва в терміновому порядку прибули для обстеження загроженої пам'ятки провідні експерти REMMERS на чолі з паном Кристофом НАККЕ (Christoph NACKE), керівним менеджером для Східної Європи (Україна, Польща, Угорщина, Чехія, Румунія, Росія). Фахівці провели детальний огляд деревини, структурне обстеження пам'ятки та додаткову її фотофіксацію, щоб уже в наступні дні розробити і представити пропозиції та рекомендації щодо реставрації та консервації унікального об'єкта дерев'яного зодчества світового ґатунку.

«Ми свідомі свого відповідального і почесного обов'язку, — зауважив доктор Кристоф НАККЕ, — зважено і ефективно рятувати унікальний набуток України. Але завдання непросте, оскільки в окремих місцях вологість деревини сягає 85%, а грибкові ураження мають багатолітні нашарування». 

На думку Юрія Трушківського, провідного консультанта відділу «Захист деревини» корпорації REMMERS, попри бажання негайно розпочати рятувальні заходи, практичній роботі мають передувати значні підготовчі роботи. Вкрай важливо, найперше, ззовні захистити споруду від негоди і атмосферних впливів, а потім розпочати її планомірне вентилювання.

Про подальший розвиток подій Ви зможете довідатись із наступних публікацій нашого інтернет-видання http://petro-tronko.blogspot.com або в мережі Фейсбук

Джерело: prostir.museum
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути