chrome firefox opera safari iexplorer

Раду Поклітару пішов з дитячого музичного театру на Подолі

18 жовтня 2013 о 20:58

Художнім керівником Київського театру опери і балету для дітей та юнацтва призначено театрального режисера, творця фестивалю «Гогольфест» Владислава Троїцького. Раду Поклітару, який раніше обіймав цю посаду, залишив свою посаду за власним бажанням.

За даними джерел ZN.UA, Поклітару був змушений відмовитися від посади у театрі через надмірну завантаженість та значну кількість проектів, в яких він бере участь.

Як повідомили у Головному управлінні культури і мистецтв Київської міськадміністрації, подання на призначення Владислава Троїцького вже готове, всі необхідні для цього документи зібрано.

«Ми, сподіваючись що Владислав Троїцький очолить театр, запросили його», — розповіла ZN.UA керівник Головного управління культури і мистецтв КМДА Світлана Зоріна.

За її словами, на користь кандидатури Троїцького свідчить значний театральний досвід і зв'язки за кордоном.

«Ми сподіваємося, що йому вдасться зберегти найкраще, що є у репертуарі театру, внести у творчий процес, пошук, експеримент, залучити у колектив відомих режисерів та диригентів. Ми очікуємо від Владислава Троїцького цікавих новаторських проектів», — зазначила Світлана Зоріна.

Нагадаємо, що Раду Поклітару очолював Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва з червня 2012 року.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути