Україна опинилася серед країн, де найгірше старіти. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні дослідженні Фонду народонаселення ООН і неурядової організації HelpAge International.
За даними звіту, оприлюдненого на проголошений ООН Міжнародний день людей похилого віку 1 жовтня, Україна отримала тільки 40,2 бала зі 100 можливих і стала 66-ю з 91 дослідженої країни чи території, — УНН.
Становище в Україні відносно непогане з огляду на матеріальне становище, можливості знайти роботу і здобути освіту, але одне з найгірших у регіоні в охороні здоров’я і загальних умовах життя, зазначено у звіті.
Перед Україною постають значні виклики, бо вона не запровадила реформ, необхідних, щоб протистояти нинішньому демографічному зсувові: в той час як нині в Україні близько 21 відсотка населення старші за 60 років, до 2050 року таких стане вже понад 32%.
Тим часом пенсійний вік в Україні наразі один із найнижчих у регіоні, звернули увагу автори доповіді. На перших місцях переліку, де старшим живеться найкраще, – розвинені країни Європи й Північної Америки, Нова Зеландія, Японія, Австралія чи й Чилі.
Серед післярадянських країн найкраще місце має Естонія – 29-та. Далі йдуть Грузія (37-ма), Латвія (45-та), Литва (50-та), Вірменія (51-ша), Таджикистан (52-й). На 60-му місці – Білорусь, на 63-му Киргизстан. Відстають від України Молдова (76-а) й Росія (78-ма); інші післярадянські країни до звіту не потрапили. Гондурас цього разу відстав із 82-м місцем. Найгіршим серед досліджених країн назвали становище в Афганістані.