chrome firefox opera safari iexplorer

Українці Португалії обирають проект пам’ятника Шевченку у Лісабоні

30 жовтня 2013 о 14:31

Міська рада Лісабону ухвалила рішення про відведення місця для встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку, повідомляє “Медіапортал української діаспори  VIDIA”.

Громадські організації українців у Лісабоні запропонували обрати найкращий проект пам’ятника у мережі, йдеться на сайті Спілки українців у Португалії.

За поданням депутом Міської Ради Лісабону (минулого скликання) Аліною Ґалаш-Холл, що має українське коріння, міська рада Лісабону 11 грудня 2011 р. ухвалила рішення про відведення місця для встановлення погруддя Тарасу Шевченку.

Станом на сьогодні громадські організації українців у Португалії запропонували два проекти пам’ятника скульпторів Олега Лесюка та Ігоря Гречаника.

За задумом Олега Лесюка, молодий Шевченко буде вилитий із бронзи й височітиме на сірому граніті. У лівій руці він триматиме книжечку для записів чи замальовок, а в правій– перо. За проектом Ігоря Гречаника, погруддя Шевченка буде також бронзовим, постамент – на основі мармуру, граніту або бронзи. У руках у нього будуть перо та Кобзар.

Обрати проект, який подобається більше, українці Португалії можуть на сайті Спілки. Голоси, що надходитимуть із IP-адрес з-за меж Португалії, враховувати не будуть.

Додамо, пам’ятник Шевченку у Лісабоні стане 1385-им пам’ятником Кобзарю у світі.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути