chrome firefox opera safari iexplorer

Українці щороку витрачають 32 мільярда гривень на ліки

21 жовтня 2013 о 10:46

90% витрат на ліки в Україні припадає на кишені громадян.

Про це розповів президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Він відзначив, що недофінансування залишається найбільшою проблемою сфери охорони здоров’я, але головним його компонентом є відсутність нормального механізму відшкодування коштів на лікування громадян.

«Нас уже привчили до того, що ми приходимо до лікарні не лише зі своїми медикаментами, а й із витратними матеріалами, бинтами, крапельницями тощо, бо заздалегідь знаємо, що коли не принесемо самі, то більше їх узяти немає звідки», — зазначив Сердюк, додавши, що більшість громадян незадоволені вартістю препаратів, їхньою недоступністю.

«Щороку українці віддають за ліки 32 млрд гривень особистих грошей — це 90% витрат на них загалом по країні. Держава, своєю чергою, закуповує їх лише на 4 млрд гривень. Таку політику можна охарактеризувати простим терміном „пасивна евтаназія“ (метод „порожній шприц“) на відміну від активної евтаназії („повний шприц“), коли застосовуються смертельні ін’єкції. Тобто переважна частина наших співвітчизників просто не можуть лікуватися», — зазначив Сердюк.
Він наголосив, що у більшості країн світу є схема компенсації коштів.

14 листопада

Інші дати
Народився Андрій Малишко
(1912, м.Обухів, Київська область - 1970), український поет, перекладач, літературний критик. Автор численних збірок поезій («Лірика», «За синім морем», «Далекі орбіти», «Дорога під яворами»), поеми «Прометей».
«Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов»їні гаї, І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші твої. » (Андрій Малишко)
Розгорнути