chrome firefox opera safari iexplorer

В Києві стартує наліпкова кампанія проти куріння

25 жовтня 2013 о 12:01

Проект «Київ без тютюнового диму» Інституту Медіа Права та Коаліція організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» починають наліпкову кампанію проти куріння сигарет в громадських місцях у Києві.

Її метою є ознайомити людей із тим, в яких саме громадських місцях курити заборонено, повідомляють організатори.

Партнерами кампанії є бюро «Свідомо», Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ), ГО «Життя», ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес».

«Київ без тютюнового диму» випустив наліпки з надписами: «На зупинках громадського транспорту і в 50-метровій зоні навколо них курити заборонено», «У під’їздах житлових будинків курити заборонено», «Курити заборонено у залізничному транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів». Під час кампанії громадські активісти та небайдужі громадяни розклеюватимуть їх у Києві в тих місцях, де куріння заборонено Законом України № 2899 та Рішенням Київської міської ради.

Наліпкова кампанія організована з метою підвищення рівня обізнаності громадян та необхідності дотримання Закону України № 2899 «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», зокрема статті 13, що стосується заборони куріння у таких громадських місцях як під‘їзди житлових будинків, зупинки громадського транспорту та поїзди (залізничний транспорт).

Мешканці Києва незадоволені ситуацією, коли їх обкурюють у громадських місцях, в яких чинним законодавством курити забороняється. Не рідко люди не знають як захистити своє право на бездимне повітря і, що закон на їхньому боці. Дуже часто як некурці, так і курці не достатньо обізнані в діючих заборонах на куріння у вищеназваних громадських місцях. Це і спричинило необхідність проведення такої кампанії.

Охочі долучитися до кампанії зможуть отримати наліпки в офісах партнерських громадських організацій, після чого їх треба буде розклеїти у відповідних громадських місцях та сфотографувати.

Фотографії, розміщених наліпок слід надіслати та\або розмістити на FB-сторінці проекту «Київ без тютюнового диму» https://www.facebook.com/SmokeFreeKyiv або ж надіслати за електронною адресою: yulia@medialaw.kiev.ua.

“До нас дуже часто звертаються з питанням про те, що робити, якщо людину обкурюють чи просто повідомляють про куріння в якомусь із закладів, мовляв „зробіть щось“, — зауважує Юлія Солоха, координатор проекту „Київ без тютюнового диму“.- Однак, якщо вас обкурюють, а значить — труять сигаретним димом, ви не маєте терпіти або ж чекати, доки хтось інший відстоюватиме ваше право на чисте повітря. Закон на вашому боці. Тож, якщо курять поряд з Вами, наприклад на зупинці громадського транспорту або у пішохідному переході, чемно попросіть людину не курити поряд з вами та відійти в бік. Ми закликаємо мешканців Києва активно відстоювати своє право на простір без тютюнового диму. А тим, кому набридло труїтися тютюновим димом, пропонуємо приєднатися до кампанії, взяти наліпки та розклеїти їх у місцях, в яких курити не можна. Чим активніше суспільство реагуватиме на подібні ситуації, тим швидше традиція свавільного обкурювання відійде у небуття”.

“Більшість громадян України законослухняні. Якщо люди знають, що їх певна дія є незаконною, то вони або припиняють вчиняти цю дію, або ж намагаються приховати правопорушення. Тому нанесення знаків про заборону куріння в громадських місцях допоможе українцям не порушувати закон, що регламентує, де саме не можна курити. Справа у тому, що більшість громадян просто не знають таких місць і тому несвідомо порушують закон. В той же час, більша частина громадян, які не курять необізнані в тому, що саме на зупинках чи в під’їздах вони мають законне право вимагати дотримання законодавства та захищати своє право на бездимне повітря. Ця кампанія допоможе не лише сприяти припиненню порушення закону, але й захистити здоров’я громадян, — вважає Іван Кішка, голова секретаріату ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес».

Усі охочі надрукувати наліпки самостійно та долучитися до громадської кампанії, можуть завантажити файли у хорошій якості за посиланнями:

http://toolserver.org.ua/files/NoSmoking-parky&skvery.eps
http://toolserver.org.ua/files/NoSmoking-pidiizd.ai
http://toolserver.org.ua/files/NoSmoking-vahon.ai
http://toolserver.org.ua/files/NoSmoking-zupynka.ai

Для поширення знаків у мережі Інтернет або в соціальних мережах наліпок, їх можна завантажити за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:No_smoking_signs_in_Ukraine

Мешканці Києва можуть долучитись до кампанії, звернувшись за однією з нижче вказаних адрес і безкоштовно отримати наліпки з інформацією про заборону курити на зупинках громадського транспорту, у під’їздах будинків та залізничному транспорті.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ НАЛІПКИ

Інститут Медіа Права — вул. Старонаводницька, 8, оф. 29, Юлія Солоха 097-675-91-38

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) вул. Лисенка, 1, кв. 50, Марина Цапок 097 961 73 46

Офіс Молодіжного Націоналістичного Конгресу (ст. м. Золоті Ворота) вул. Ярославів Вал, 9, Іван Кішка 096 188 37 93

Офіс ГО «Життя» (ст. м. Золоті Ворота) вул. Золотоворітська, 2А, оф. 8, Марія Голуб 050 902 09 38

Офіс бюро «Свідомо», вул... Рейтарська, 21\13, оф. 4а, код. 238, Марія Землянська

Додала Олена Захарян

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути