chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну може потрапити вірус поліомієліту, – МОЗ

18 жовтня 2013 о 20:52

Міністерство охорони здоров’я попередило про можливість занесення в Україну вірусу поліомієліту. Найбільший спалах хвороби зареєстровано в Таджикистані, де від цієї хвороби вже померло 10 людей, а понад 500 – госпіталізовано. Відтак вірус може легко потрапити в Україну через транспортні кордони.

Про це повідомляє прес-служба департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА.

За інформацією головного позаштатного епідеміолога департаменту Наталії Тімко, поліомієліт – небезпечне гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту. Найнебезпечніший з них – дикий поліовірус, який сприяє розвитку гострого паралітичного поліомієліту.

Зазвичай захворювання починається з симптомів інфекційного синдрому: висока температура, головний біль, біль у горлі, нежить, нудота, блювота і проноси, напруження м’язів шиї і біль в кінцівках. Паралічі виникають від декількох годин до 1-5 днів. Парези і паралічі мають асиметричне «мозаїчне» розташування, спостерігається знижений тонус м’язів, уражаються м’язи ніг, рук, тулуба, відмічається зміна постави, знижені сухожильні рефлекси, чутливість збережена, швидкий розвиток атрофії м’язів.

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, носові хустинки, одяг, постільну білизну, інфіковану воду та їжу, а також може переноситися мухами.

Слід пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до 3-4 місяців у воді, до 6 місяців – з фекаліями у ґрунті. Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення. Найбільший ризик зараження мають діти до 5 років, які не щеплені проти цієї інфекції.

Медики наголошують, що велике значення у попередженні поліомієліту відіграє дотримання правил особистої гігієни. Слід частіше мити руки з милом. Вживати тільки кип’ячену або спеціальну воду для пиття (бутильовану). Овочі і фрукти перед вживанням необхідно ретельно мити під проточною водою і ополіскувати кип’яченою або бутильованою водою.

17 квітня

Інші дати
Григорій Давиденко
1921 – льотчик, учасник Другої світової війни, Герой Радянського Союзу. Здійснив 215 бойових вильотів, провів 13 повітряних боїв.
Розгорнути
Народився Микита Хрущов
(1894, с. Калинівка, Росія - 1971) – радянський державний діяч, керівник Комуністичної партії УРСР (1938 – 1947), перший секретар КПРС (1953—1964).
Цвіте терен, цвіте терен, А цвіт опадає. Хто в любові не знається - Той горя не знає. (Українська народна пісня)
Розгорнути