chrome firefox opera safari iexplorer

Зарплата українських вчителів — найменша у світі, після Індонезії

04 жовтня 2013 о 17:34

Напередодні професійного свята українських педагогів аналітики порівняли зарплати вчителів різних країн світу, виявилося, що українські педагоги отримують менше всіх.

У порівнянні з європейськими країнами рівень зарплати на порядок нижче: у три рази менше зарплати польських колег, в десять разів менше американських, і навіть на 600 грн менше, ніж мінімальна зарплата російських педагогів.

Вчителі в Україні заробляють близько 300 доларів на місяць, менше цінують працю педагогів тільки в Індонезії. Про це повідомляє портал bigmir)net , який до Дня вчителя порівняв статистичні дані про зарплату українських педагогів та їхніх колег з інших країн.

Згідно з аналізом статистичних даних, українські вчителі заробляють в три рази менше, ніж польські і в 10 разів менше американських колег. У сусідній Росії зарплата педагогів у школах на 600 грн вища, а максимальний рівень зарплат перевищує український більш ніж у два рази.

 

Скрін: censor.net.ua

За даними Державної служби статистики, сфера освіти знаходиться у п'ятірці найбільш низькооплачуваних галузей в Україні. Так середня зарплата в галузі у серпня 2013 склала 2542 грн, скоротившись, у порівнянні з попереднім місяцем, на 440 грн.

Українські вчителі й самі розповіли про свій заробіток. За даними опитування сайту mojazarplata.com.ua більше 7 600 українських педагогів, їх мінімальна місячна зарплата — 2400 грн, а максимальна — до 4300 грн. Це до вирахування податків — 18%. «На руки» вчителі отримують в середньому від 1970 до 3500 грн.

Нагадаємо, 2 жовтня прем'єр-міністр Микола Азаров доручив міністру освіти Дмитру Табачнику терміново запропонувати зміни до нормативної бази, які передбачали б , щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися за рахунок бюджету, обов'язково отримували призначення за фахом і працювали в школі. При цьому питання підвищення зарплат освітянам, як спосіб привернути кадри у професію, не обговорювалося.

 

 
Скрін: censor.net.ua
 
Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини освіти

Новини Дивитися всі