chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт пропонує реформвати виплату премій у сфері культури

15 листопада 2013 о 14:02

Міністр Леонід Новохатько пропонує оптимізувати кількість премій у галузі культури і мистецтва, а також збільшити їхні розміри.

Таку пропозицію він вніс під час зустрічі з керівниками національних творчих спілок, повідомляє прес-служба Мінкультури.

«На сьогодні маємо заплутану ситуацію з преміями в галузі культури і мистецтва. Преміювання в багатьох моментах безсистемне. По-перше, не всі сегменти галузі охоплені. По-друге, немає чіткої логіки у фінансуванні, назвах та кількості», — наголосив Новохатько.

За його словами, існують напрями, де не встановлено жодної премії — це циркове мистецтво, культурологія, культурно-просвітницька діяльність, культурна спадщина. А розміри деяких мистецьких премій, заснованих Мінкультури і національними спілками, не відповідають значущості постаті, на честь якої утворено премію.

Зокрема, розмір премій імені Леся Курбаса та Катерини Білокур — всього 2 тис. грн, а Олеся Гончара, Івана Котляревського, Володимира Сосюри, Марії Заньковецької — 1 тис. грн.

Тож міністр вніс пропозицію заснувати одну щорічну Всеукраїнську премію в галузі культури і мистецтва з номінаціями: музичне мистецтво; хореографічне мистецтво; театральне та циркове мистецтво; образотворче мистецтво; народне мистецтво; охорона культурної спадщини; культурно-просвітницька діяльність та культурологія.

Розмір грошової винагороди до кожної номінації становитиме 40 прожиткових мінімумів, тобто близько 50 тис. грн.

Таким чином, загальна сума фінансування з держбюджету премії — близько 350 тис. грн (нині з держбюджету на преміювання виділяється 68 тис. грн). «Отже, грошова частина премій збільшується вп'ятеро, порівняно з нинішнім фінансуванням», — зазначив Новохатько.

При цьому він наголосив, що міністерство не пропонує національним творчим спілкам скасовувати наявні премії, але закликає здійснити відповідний аналіз. Якщо творчі спілки вирішать зберегти всі іменні премії, тоді їх фінансування відбуватиметься за рахунок спілок або інших джерел у межах законодавства. Новохатько також запевнив, що Мінкультури й надалі фінансуватиме діяльність національних творчих спілок.

Пропозиція щодо заснування щорічної Всеукраїнської премії в галузі культури і мистецтва була одностайно підтримана керівниками національних творчих спілок.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

18 квітня

Інші дати
Народився Микола Сумцов
(1854, м. Петербург, Росія - 1922) - український фольклорист, етнограф, літературознавець та громадський діяч. Один з фундаторів Харківської громадської книгозбірні (1886).
Розгорнути
Народилася Уляна Кравченко (Юлія Шнайдер)
(1860, м. Миколаїв Львівська область – 1947) - українська письменниця, активістка українського жіночого руху. Автор повісті «Хризантеми» та багатьох збірок віршів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Липинський
(1882, с.Затурці Волинська область – 1931) - український політичний діяч польського походження, історик, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму.
«Державу Українську може здійснити наша любов до неї, а не ненависть до її ворогів» (В’ячеслав Липинський)
Розгорнути