chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівцях покажуть фільм про життя Ольги Кобилянської

18 листопада 2013 о 14:50

Цього року святкують 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської. Для неї питання української ідентичності стояло особливо гостро, незважаючи на те що коріння її було й у польській, і у німецькій культурі (її мати наполовину полька, наполовину німкеня).

Письменниця багато зробила для того, щоби українську літературу і не тільки свої твори, а й твори своїх колег, молодих письменників, з якими вона спілкувалася і підтримувала стосунки, просувати в Європу, пише Анна Свентах для газети «День».

Усі ці тонкощі й аспекти, а також не публічні і навіть романтичні історії відкрила глядачам студія «Віател» у своєму фільмі Valse Brillante (із циклу серіалу «Гра долі»), з яким вони вирушили у тур по Україні. На черзі показ у Чернівцях, який відбудеться 19 листопада у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

— Наш серіал «Гра долі», ніколи спеціально до ювілею фільмів не знімав, — говорить виконавчий продюсер стрічки Галина КРИВОРЧУК. — Насправді стрічку про Ольгу Кобилянську ми задумали ще років вісім назад, і дуже довго не могли до неї підійти — не був готовий сценарій, не вистачало коштів або внутрішнього натхнення. Нарешті, коли минулого року вже все було готове, з’ясувалося, що встигаємо точно до ювілейної дати. Це історія приватного життя героїні, але коли розповідаєш про непублічне, то неможливо уникнути і стану культури, і політичного стану, і стану спілкування, українства у цьому приватному житті. Майже всі картини, які ми знімаємо, намагаємося показувати там, де їх фільмували. А географія наших зйомок практично охоплює всю Україну. Оскільки Ольга Кобилянська майже все своє свідоме життя прожила в Чернівцях, то оминути Чернівецький університет було б неправильно.

Нагадаємо, що кияни уже мали можливість побачити цей фільм у квітні цього року. У грудні Valse Brillante також покажуть у Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.

Стрічку побачить й українці в діаспорі. За словами Галини Криворчук, у дні святкування ювілею Ольги Кобилянської, Українське телебачення в Торонто покаже уривки Valse Brillante.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути