chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівцях покажуть фільм про життя Ольги Кобилянської

18 листопада 2013 о 14:50

Цього року святкують 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської. Для неї питання української ідентичності стояло особливо гостро, незважаючи на те що коріння її було й у польській, і у німецькій культурі (її мати наполовину полька, наполовину німкеня).

Письменниця багато зробила для того, щоби українську літературу і не тільки свої твори, а й твори своїх колег, молодих письменників, з якими вона спілкувалася і підтримувала стосунки, просувати в Європу, пише Анна Свентах для газети «День».

Усі ці тонкощі й аспекти, а також не публічні і навіть романтичні історії відкрила глядачам студія «Віател» у своєму фільмі Valse Brillante (із циклу серіалу «Гра долі»), з яким вони вирушили у тур по Україні. На черзі показ у Чернівцях, який відбудеться 19 листопада у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

— Наш серіал «Гра долі», ніколи спеціально до ювілею фільмів не знімав, — говорить виконавчий продюсер стрічки Галина КРИВОРЧУК. — Насправді стрічку про Ольгу Кобилянську ми задумали ще років вісім назад, і дуже довго не могли до неї підійти — не був готовий сценарій, не вистачало коштів або внутрішнього натхнення. Нарешті, коли минулого року вже все було готове, з’ясувалося, що встигаємо точно до ювілейної дати. Це історія приватного життя героїні, але коли розповідаєш про непублічне, то неможливо уникнути і стану культури, і політичного стану, і стану спілкування, українства у цьому приватному житті. Майже всі картини, які ми знімаємо, намагаємося показувати там, де їх фільмували. А географія наших зйомок практично охоплює всю Україну. Оскільки Ольга Кобилянська майже все своє свідоме життя прожила в Чернівцях, то оминути Чернівецький університет було б неправильно.

Нагадаємо, що кияни уже мали можливість побачити цей фільм у квітні цього року. У грудні Valse Brillante також покажуть у Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.

Стрічку побачить й українці в діаспорі. За словами Галини Криворчук, у дні святкування ювілею Ольги Кобилянської, Українське телебачення в Торонто покаже уривки Valse Brillante.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути