chrome firefox opera safari iexplorer

Виявлено унікальні архівні листи української письменниці Ольги Кобилянської

23 жовтня 2013 о 17:55

Наступного місяця Центральний державний архів вищих органів влади та управління України презентуватиме документальну виставку, присвячену 150-річчю від дня народження видатної української письменниці та громадської діячки Ольги Кобилянської.

Як повідомила Голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург, під час підготовки до урочистостей було виявлено низку документів, які характеризують життєвий та творчий шлях видатної письменниці.

«Було виявлено понад 100 неопублікованих листів Ольги Кобилянської, серед яких – дійсно неоціненний скарб: нарис чеською мовою «Самостійна Україна». Він раніше був невідомий і не друкувався. Після введення цих листів до суспільного вжитку і наукового обігу розшириться та збагатиться новими даними і біографія великої української письменниці, а, отже, і знання українців про своїх духовних лідерів», — наголосила Ольга Гінзбур.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути