chrome firefox opera safari iexplorer

Українець пропливе 120 км за мир у Сирії

11 листопада 2013 о 10:28

Плавець-марафонець з Севастополя Олег Софяник почав 120- кілометровий благодійний заплив «За мир у Сирії», між середземноморськими турецькими містами Анталья і Аланья. Разом з ним участь в акції бере плавець-екстремал з Росії Шаміль Алімурадов. Про це повідомив голова «Об'єднання підтримки і розвитку молоді і спорту в Севастополі» Олександр Синявський, пише Укрінформ.

«Всі кошти, зібрані в ході запливу будуть відправлені до Сирії дітям, котрі страждають від війни» , — повідомив Синявський .

За його словами, температура води в морі становить +21. Пливуть спортсмени естафетою, по три години кожен.

Як повідомлялося, 30 липня нинішнього року Олег Софяник і Шаміль Алімурадов стартували з Кіпру, маючи намір подолати 150 кілометрів уплав і фінішувати в сирійському місті Латакія.

Проте 3 серпня, коли фініш був близький, яхта, яка супроводжувала плавців, була зупинена катером берегової охорони Сирії через неузгодженість запливу з владою Сирії.

В активі Олега Софяника більше 50 марафонських запливів. Він перетинав Середземне море з Тунісу до Сицилії — 160 кілометрів, а також Мармурове море — 105 км. У травні 2011 року він здійснив заплив через Південно-Китайське море, подолавши за 9 днів дистанцію в 350 кілометрів.

Громадянська війна в Сирії триває вже два роки: повстанці домагаються повалення президента Башара Асада, який не бажає відмовлятися від влади ні за яких обставин. За цей час її жертвами стали вже понад 70 тисяч людей.

Джерело: Newsru.ua
Розділи: Спорт в Україні

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути