chrome firefox opera safari iexplorer

Українські художники встановили новий ціновий поріг «за шкалою Sotheby's»

26 листопада 2013 о 16:48

25 листопада в Лондоні з успіхом пройшов перший в історії аукціон Східно-європейського сучасного мистецтва Sotheby's — Contemporary East. Українські художники, вже не в перше представлені на аукціоні, встановили нові рекорди продажів на торгах дому Sotheby's.

Про це повідомляє Історична правда з посиланням на ArtAgentUkrGallery.

На торгах були представлені 90 лотів — мистецтво художників України, Росії, а також Угорщини, Чехії, Польщі та інших східно-європейських країн. Загальна виручка аукціону склала $ 3,9 млн.

Українським топ-лотом стала безіменна робота Анатолія Криволапа — зимовий пейзаж був проданий за $ 60 750, перевищивши попередню оцінку майже вдвічі.

Топ-лотом торгів стала картина уродженця України Іллі Кабакова Свята 6, яка пішла з молотка за $ 1,547 млн.

Експерти Sotheby's оцінили Східно-європейські торги як успішні. «Багато лотів були продані відповідно з верхнім естімейтом або навіть його перевищенням. Роботи українських художників показали дуже хороші результати, підвищивши свій ціновий поріг „за шкалою Sotheby's“. Все це доводить, що українське мистецтво і мистецтво Східної Європи стабільно залишається в ринковому тренді, і наші клієнти інвестують в нього все з більшим зацікавленням» — прокоментувала сейл Суад Гараєва, фахівець Sotheby's з сучасного мистецтва СНД.

Східно-європейські торги Sotheby's сфокусовані на живопису східно-європейських художників, починаючи з 1980-х і 1990-х рр... і до наших днів. Торги були засновані відповідно до тенденцій міжнародного арт-ринку.

Експерти Sotheby's розглядають Східно- європейський регіон як територію із загальною культурно-історичною спадщиною, що стала місцем для самобутнього сучасного мистецтва світового рівня, на яке є великий попит на міжнародному арт-ринку.

На фото — картина Іллі Кабакова, «Свята 6»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути