chrome firefox opera safari iexplorer

В результаті глобального потепління південь України може піти під воду

07 листопада 2013 о 15:15

Танення криги Світового океану загрожує затопленням території України. Про це свідчить дослідження журналу National Geographic, яке прорахувало всі можливі наслідки глобального потепління, повідомляє DT.UA.

Вважаючи, що під дією високих температур весь лід, який сьогодні є на планеті, розтане, вчені створили інтерактивну мапу, на якій наочно показали сценарії розвитку подій для кожного з континентів.

Україні танення льодовиків загрожує втратою Херсонської, Миколаївської, значної частини Донецької і Одеської областей, а також самої Одеси. Окрім того, Крим перетвориться на острів.

У разі танення льоду, за словами вчених, рівень моря на Землі підніметься приблизно на 65 метрів. В результаті середня температура на планеті зросте з 14 до 26 градусів.

Через потепління дуже постраждає Європа — зникнуть Лондон, Венеція та інші портові міста. Під водою опиняться Нідерланди і значна частина Данії, Бельгія, значно постраждають країни Прибалтики, Румунія. Будуть втрачені Лондон і Венеція.

Також значно постраждає Росія — під водою опиняться Петербург, Кубань, а також Західний Сибір.

У Північній Америці у воду зануриться все Атлантичне узбережжя США, включаючи Флориду і берег Мексиканської затоки. Під водою опиниться також значна частина Каліфорнії.

Африка значною мірою залишиться недоторканою, проте більша її частина стане ненаселеною.

Екологи кажуть, що процес танення льоду залежить від низки факторів. Серед них швидкість збільшення концентрації парникових газів в атмосфері тощо.

Втім, National Geographic попереджає, що надто лякатися поки не варто. Процес танення льоду відстежують фахівці з усього світу. За їхніми підрахунками, для того, щоб весь лід на Землі розтанув, знадобиться близько п'яти тисячоліть.

З 1980 року по 2010 рік потепління спостерігалося у всіх широтах, проте найбільш значне зростання температури було зафіксовано у північних широтах. Там температура зросла на один градус, тоді як в інших регіонах — на 0,6 градуса Цельсія. Враховуючи наростаючу активність Сонця, наступний максимум глобального потепління слід очікувати в 2013—2014 роках.

Розділи: Довкілля

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути