chrome firefox opera safari iexplorer

В результаті глобального потепління південь України може піти під воду

07 листопада 2013 о 15:15

Танення криги Світового океану загрожує затопленням території України. Про це свідчить дослідження журналу National Geographic, яке прорахувало всі можливі наслідки глобального потепління, повідомляє DT.UA.

Вважаючи, що під дією високих температур весь лід, який сьогодні є на планеті, розтане, вчені створили інтерактивну мапу, на якій наочно показали сценарії розвитку подій для кожного з континентів.

Україні танення льодовиків загрожує втратою Херсонської, Миколаївської, значної частини Донецької і Одеської областей, а також самої Одеси. Окрім того, Крим перетвориться на острів.

У разі танення льоду, за словами вчених, рівень моря на Землі підніметься приблизно на 65 метрів. В результаті середня температура на планеті зросте з 14 до 26 градусів.

Через потепління дуже постраждає Європа — зникнуть Лондон, Венеція та інші портові міста. Під водою опиняться Нідерланди і значна частина Данії, Бельгія, значно постраждають країни Прибалтики, Румунія. Будуть втрачені Лондон і Венеція.

Також значно постраждає Росія — під водою опиняться Петербург, Кубань, а також Західний Сибір.

У Північній Америці у воду зануриться все Атлантичне узбережжя США, включаючи Флориду і берег Мексиканської затоки. Під водою опиниться також значна частина Каліфорнії.

Африка значною мірою залишиться недоторканою, проте більша її частина стане ненаселеною.

Екологи кажуть, що процес танення льоду залежить від низки факторів. Серед них швидкість збільшення концентрації парникових газів в атмосфері тощо.

Втім, National Geographic попереджає, що надто лякатися поки не варто. Процес танення льоду відстежують фахівці з усього світу. За їхніми підрахунками, для того, щоб весь лід на Землі розтанув, знадобиться близько п'яти тисячоліть.

З 1980 року по 2010 рік потепління спостерігалося у всіх широтах, проте найбільш значне зростання температури було зафіксовано у північних широтах. Там температура зросла на один градус, тоді як в інших регіонах — на 0,6 градуса Цельсія. Враховуючи наростаючу активність Сонця, наступний максимум глобального потепління слід очікувати в 2013—2014 роках.

Розділи: Довкілля

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути