chrome firefox opera safari iexplorer

Локальний максимум глобального потепління припаде на 2013—2014 роки

01 жовтня 2013 о 20:31

Максимум глобального потепління найближчим часом припаде на 2013—2014 роки через сильну сонячну активність, вважає завідувач лабораторією методів космічного моніторингу радіаційних процесів Землі ФГБУ "НДЦ «Планета» Володимир Головко, про що він оголосив на Всеросійській конференції «Застосування космічних технологій для розвитку арктичних регіонів».

«Глобальне потепління — реальність, яка вже практично ні у кого не викликає сумнівів. Але якщо температура зросте ще мінімум на два градуси, як передбачає теорія, то в багатьох регіонах планети, зокрема у високих широтах північної півкулі, настане справжня катастрофа», — заявив він на конференції.

За його словами, космічні спостереження протягом останніх 30 років доводять енергетичний дисбаланс Землі. «Поточна оцінка глобального дисбалансу становить +0,5±0,26 Вт/м2. Це свідчить про те, що Земля одержує від Сонця енергії більше, ніж її випромінює в космічний простір, тобто йде нагрівання нашої планети, в основному прихований, реалізується в збільшенні тепломісткості Світового океану», — сказав Головко.

З 1980 року по 2010 рік потепління спостерігалося у всіх широтах, проте найбільш значне зростання температури був зафіксований в північних широтах. Там температура зросла на один градус, тоді як в інших регіонах — на 0,6 градуса Цельсія.

Враховуючи наростаючу активність Сонця, наступний максимум глобального потепління слід очікувати в 2013—2014 рр..., зазначив представник "НДЦ «Планета».

Також Головко розповів, що «16 вересня 2012 року був досягнутий абсолютний мінімум покриття морськими льодами Арктики — 3,4 млн кв. км. Це значення виявилося на 760 тис. кв. км менше, ніж мінімум, досягнутий 18 вересня 2007 року».

Танення арктичних морських льодів сприятиме активізації покладів метан-гідрату на шельфі північного Льодовитого океану. «При цьому можливий різкий викид метану в атмосферу. Парниковий ефект самого метану і додаткового оксиду вуглецю, що виникає при його окисленні, можуть призвести до екстремально прискореного потепління», — сказав він.

Розділи: Довкілля

16 серпня

Інші дати
Антон Задонцев
1908 – український учений у галузі рослинництва. Директор Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи (м. Дніпропетровськ).
 
 
Розгорнути
Річниця Зборівської битви
1649 – відбулася Зборівська битва – переможна битва козацької армії, очолюваної Богданом Хмельницьким, з польським військом під командуванням короля Яна ІІ Казимира під Зборовом (тепер Тернопільська область). В результаті 18 серпня 1649 р. був укладений Зборівський договір, за умовами якого визнавалася самоврядність Війська Запорозького, Гетьманщини; на землях Війська Запорозького влада належала гетьману, чисельність козаків Війська Запорозького обмежувалась реєстром у 40 000 осіб.
Розгорнути
Народився Микола Дашкевич
(1852, с. Бежів, Житомирської області – 1908) – український літературознавець, історик.  Автор праць про Івана Котляревського, дослідник українських дум, історії Галицько-Волинського князівства.
Розгорнути
Народився Іван Дряпаченко
(1881, с. Василівка, нині Чернігівська область – 1936) – український живописець, графік, колекціонер. Автор полотен «На озері», «Косарі», «Лелеки перед грозою», «Назустріч вечору», «Параска у святковий день».
«Нашої красуні Василівки я не проміняю на жодну Венецію. Садки й гаї, білі хатки й чарівна ріка української пісні !» (Іван Дряпаченко).
Розгорнути