chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартувала глобальна ІТ-програма для дівчат

18 листопада 2013 о 11:35

Через поширений стереотип, що технологічні професії краще підходять чоловікам, жінки рідко обирають кар’єру в сфері ІТ, пише ІА «Наголос».

За даними кадрового порталу hh.ua, 84% резюме претендентів на роботу у сфері цифрових технологій належать чоловікам, і лише 16% — жінкам. Європейська комісія прослідкувала вплив такої ситуації на економіку, адже, за інформацією комісії, якщо б жінки обирали професію в ІТ так само часто, як чоловіки, ВВП країн Європи збільшувався б на € 9 млн. щорічно. З огляду на це, компанія Microsoft започатковує в Україні міжнародний проект DigiGirlz, що має на меті допомогти дівчатам зрозуміти, в чому полягає робота в технологічному секторі, познайомитися з жінками, що побудували успішну кар’єру у сфері ІТ, та сприяти вибору професії саме у цій сфері.

«Гендерні стереотипи, на жаль, стримують багатьох талановитих дівчат і молодих жінок за крок від цікавої і добре оплачуваної роботи в секторі високих технологій. Як компанія, яка інвестує значні зусилля у підтримку молодих людей у прагненні освоїти дійсно вражаючі інноваційні технології, за допомогою різних освітніх заходів ми надаємо можливість талановитій молоді розширити погляди та розкрити свій потенціал. DigiGirlz – це спосіб показати дівчатам, що вони можуть розвиватися та зробити вражаючу кар’єру в сфері ІТ», — коментує Надія Васильєва, директор по роботі із державними органами та закладами освіти і науки «Майкрософт Україна».

Цього тижня відбувається вісімнадцять заходів DigiGirlz у країнах Центральної та Східної Європи. Всі вони спрямовані на боротьбу зі стереотипом щодо ролі жінок в ІТ та покликані заохотити дівчат і молодих жінок претендувати на чудові перспективи кар'єрного зростання у сфері високих технологій.

На заході у Києві близько 100 українських школярок отримали уявлення про можливості, які відкриває високотехнологічний сектор, та ознайомились з широким спектром сучасних технологій від Microsoft, таких як нова операційна система Windows 8.1 та програми для неї, мобільна платформа Windows Phone та «хмарні» сервіси Office 365 і SkyDrive. Крім того, дівчата мали нагоду дізнатися про досвід молодих та успішних жінок в сфері ІТ, учасниць різноманітних ініціатив Microsoft.

Катерина Сімонова, учасниця проекту «Innovate4Good», що проводиться за підтримки Microsoft, прокоментувала: «Дуже часто, молодь навіть не замислюється, що технології – це не лише комп’ютерні ігри та соціальні мережі, а також і платформа для подальшої успішної кар’єри. Важливо, що дівчата, які ще не повністю визначились щодо майбутньої професії, завдяки DigiGirlz мають шанс побачити, як все працює зсередини, поспілкуватись з досвідченими людьми та відчути ту надихаючу атмосферу, яка панує в Microsoft».

Програма DigiGirlz входить до ініціативи Microsoft YouthSpark, що покликана дати шанс молоді у всьому світі реалізувати свій потенціал. Більш детальну інформацію про DigiGirlz можна знайти на офіційній сторінці проекту.

Джерело: nagolos.com.ua
Розділи: Суспільство

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі