chrome firefox opera safari iexplorer

Видавці бояться публікувати українською, — Нацспілка журналістів

12 листопада 2013 о 10:50

Більшість видань в Україні бояться виходити на медіаринок державною мовою, заявляють у Національній спілці журналістів.

Голова спілки Олег Наливайко переконаний — російська мова в друкованій пресі, не так вимога ринку, як стереотип, якого не можуть позбутися київські видавці. Інша проблема — законодавство, яке аж ніяк не захищає україномовні медіа.

Українська редакція міжнародного журналу National Geographic одразу вирішила: їхнє видання друкуватимуть саме українською. Не шкодують: мова не лякає ані читачів, ані рекламодавців. З моменту виходу журналу, розповідає заступник головного редактора, жодного разу не було скарг від російськомовної аудиторії. Проте читачі, зізнаються, все-таки більше у західних та центральних регіонах.

Що стосується телебачення, то за даними руху «Простір свободи», в ефірі 8 найрейтинговіших телеканалів у жовтні частка російської мови перевищила 50%, української — майже 32%. Скоротився час «двомовних» ефірів. При цьому моніторинг 6 радіостанцій показав — частка пісень українською мовою в ефірі продовжує падати і становить 2,2%.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути