chrome firefox opera safari iexplorer

У 8 школах трьох країн світу викладають українською мовою

08 грудня 2010 о 15:01

За даними Міністерства освіти і науки України, за кордоном усього у 8 школах трьох країн (Республіка Молдова, Румунія та Чехія) викладання здійснюється українською мовою. Такі дані були опубліковані у матеріалах, підготовлених до парламентських слухань «Українці в світі».

У 21 школі у восьми країнах вивчається цикл українознавчих предметів. Українська мова як предмет вивчається у 207 шкіл у восьми країнах. Факультативно вивчають українську 32 школи у семи країнах. Малят знайомлять з українською мовою 36 закладів дошкільної освіти у трьох країнах світу (Канада, Молдова, Румунія).

Окрім того, студенти вивчають українську мову у 94 вищих навчальних закладах країн зарубіжжя. Також працює майже 40 кафедр українознавства та понад 250 студій з вивчення української мови.

Міносвіти зазначає, що порівняно з 2007 роком значно зросла кількість шкіл, де учні вивчають українознавчі дисципліни. Так, у 40 зарубіжних країнах понад 51 тис. дітей має змогу оволодівати українською мовою у 698 школах та 40 дошкільних закладах.

Найбільше Україною цікавляться у Молдові (майже 7000 учнів вивчають українські предмети), Придністров'ї (14400 учнів), Бразилії (4875 учнів), Канаді – (майже 2000 учнів) та Польщі (понад 1300 учнів).

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути