chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи вимагають покарати вандалів за пошкодження Маріїнського парку

24 грудня 2013 о 09:44

Національний екологічний центр України звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою знайти та покарати винних у пошкодженні території столичного Маріїнського парку.

На думку природо охоронців, територія Маріїнського парку впродовж кількох останніх тижнів «суттєво деградувала».

«Відбулося засмічення, руйнування елементів зовнішнього дизайну парку, утрамбовування ґрунту, пошкодження дерев, дернини а також пошкодження коріння дерев внаслідок розпалювання багать та встановлення бочок для обігріву людей», – заявив заступник голови центру Олексій Василюк.

За його словами, це є порушенням законодавства. Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років згідно зі статтею 252 Кримінального кодексу України.

22 грудня учасники мітингу на підтримку президента Януковича в Маріїнському парку Києва згорнули своє наметове містечко, «щоб зустріти новорічні свята в родинному колі». Про це повідомила на своєму сайті Партія регіонів.

Комунальники почали прибирати територію парку. Також 23 грудня до прибирання парку долучилися активісти Євромайдану.

Розділи: Довкілля

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути