chrome firefox opera safari iexplorer

Громадські діячі та науковці закликали світ засудити насильство в Україні

17 грудня 2013 о 16:00

Українські громадські, культурні та наукові діячі звернулися до світової демократичної спільноти через події, що відбуваються в Україні та закликали «не вестися на провокації спецслужб, рішуче засудити насильство з боку чинної української влади і підтримати прагнення українського народу до свободи і демократії». Англомовний оригінал відозви наразі вже з’явився на низці світових ресурсів.

Йдеться, як повідомили IA ZIK підписанти, зокрема про: U.S. Government Portal,European Union ExaminerNash Holos Ukrainian Roots RadioMaidan on the Internet.

У самому зверненні зазначається, що вночі з 10 на 11 грудня 2013 року підрозділи української поліції спеціального призначення вдалися до чергової брутальної атаки на мирних мітингувальників у м.  Києві:

«Крім регулярної поліції були широко задіяні найняті за гроші бойовики, звезені з депресивних міст східної України. Частину з них було використано для вчинення провокацій, як це вже було зроблено під час інсценованого нападу на внутрішні війська під будинком Адміністрації Президента України 1 грудня».

«Цього разу влада та її місцеві й російські політтехнологи вдалися до імітації «нацистської» участі у протестних діях. Півтора десятки молодиків, одягнені у каски зі свастикою й озброєні арматурою, намагалися прорватися на Майдан та вчинити бійку з поліцією. На щастя, вони були своєчасно затримані мітингувальниками», – сказано у зверненні.

Цим інцидентом можна було би знехтувати, зазначають автори звернення, якби не тривала кампанія з дискредитації України, українського народу, українського національно-визвольного руху та сучасної української демократичної опозиції, що «не один рік ведеться фінансованими Москвою силами в Україні, Росії та країнах Заходу». «Її метою є підрив самої ідеї української незалежності задля повернення України до складу нової Російської імперії. Основним меседжем цієї кампанії є виставлення українців як споконвічних ксенофобів і погромників, антисемітів і поплічників нацистів. Очевидно, що сьогодні ми матимемо справу із намаганнями накинути такий образ тим, хто вийшов із протестом проти дій президента Януковича та його підлеглих», – підкреслюють вони.

«У зв’язку з цим ми хочемо відповідально наголосити, що сьогоднішні протести в Україні викликало до життя прагнення переважної частини українського суспільства нарешті мирно інтеґруватися до європейської цивілізації, європейської політичної й економічної спільноти, що, зокрема, передбачає впровадження сучасних загальнолюдських стандартів стосунків між окремими людьми, народами, конфесіями тощо. Основним принципом протестного руху, узгодженим усіма опозиційними силами та пересічними учасниками протесту, є відмова від застосування сили та поділу української політичної нації за будь-якими ознаками», – йдеться у зверненні.

Тому його автори закликають світову демократичну спільноту не вестися на провокації спецслужб, рішуче засудити насильство з боку чинної української влади і підтримати прагнення українського народу до свободи і демократії.

Звернення підписали: головний редактор культурологічного часопису «Ї» Тарас ВОЗНЯК, президент Асоціації психіатрів України, правозахисник та колишній політв’язень Семен ГЛУЗМАН, голова Асоціації єврейських організацій та общин – Вааду України, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, правозахисник та колишній політв’язень Йосиф ЗИСЕЛЬС, віце-ректор Українського католицького університету, правозахисник та колишній політв’язень Мирослав МАРИНОВИЧ, провідний науковий співробітник Музею історії м. Києва, відповідальний секретар Громадського комітету «Бабин Яр» Віталій НАХМАНОВИЧ, академік НАН України, директор Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди Мирослав ПОПОВИЧ, головний редактор газети «Форум націй» Тетяна ХОРУНЖА, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат ЧУБАРОВ, директор Представництва в Україні Американського об’єднання комітетів на підтримку євреїв колишнього Радянського Союзу Мейлах ШЕЙХЕТ.

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

1 серпня

Інші дати
Іван Горовий
1921 – український скульптор. Роботи: скульптура «Мир» на станції метро «Дніпро»; обеліск на Савур-могилі; пам’ятник футболістам київського «Динамо» – учасникам «Матчу смерті».
Розгорнути
День пам'яті Івана Сірка (1605 (1610) – 1680)
Іван Сірко – легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 битвах. Герой багатьох українських пісень і казок. Після своєї смерті вважався характерником.
«Чи то вихор в чистім полі Порох-куряву здіймає, Чи Сірко – козак славетний З запорожцями гуляє?» (Українська народна пісня)
Розгорнути
Народився Олександр Копиленко
1900, м. Красноград, нині  Харківська область - 1958) - український письменник, педагог, критик. Автор книжок «Кара-Круча», «Буйний хміль», «Іменем українського народу», «Дуже добре», «Десятикласники».
Розгорнути