chrome firefox opera safari iexplorer

Інтернет розділиться на окремі національні мережі в 2014 році

16 грудня 2013 о 13:33

Глобальний Інтернет зникне вже  наступного року, якщо кожна країна створить власну окрему національну мережу. Проте натомість може прийти тіньовий Darknet. Про це запевняє головний антивірусний експерт «Лабораторії Касперського» Олександр Гостєв, пише CNews.

Донедавна активним сегментуванням єдиного інтернету вирізявся лише Китай зі своїм Великим китайським файєрволом. Анаразі  вже помічено низку інших країн, враховуючи й Росію, що теж прагнуть відокремити значну частину своїх ресурсів і самостійно їх контролювати. Так, багато країн уже прийняли або мають прийняти закони, що заборонять використовувати іноземні сервіси. Між іншим, ці тенденції значно посилилися після публікацій Едварда Сноудена.

У листопаді Німеччина заявила, що планує повністю замкнути всі комунікації між німецькими відомствами всередині країни.А Бразилія збирається прокласти альтернативний магістральний інтернет-канал, на зміну тому, що проходить через Флориду.

Експерт застерігає,що з таким успіхом єдиний інтернет скоро зникне, але з’являться десятки окремих національних мереж.

Такі тенденції постійно зростатимуть, і після законодавчих заборон станеться неминучий перехід до технічних обмежень. Наступним ймовірним кроком будуть спроби обмежити іноземний доступ до даних всередині країни.

Вихід з єдиного інтернет-простору демонструють не лише держави, але й неформальні людські спільноти. Наприклад, це створений кіберзлочинцями «Darknet», що базується на технологіях Tor і I2P. Закритість цього сегменту дозволяє «анонімно займатися криміналом, торгувати і комунікувати».

За словами Гостєва, якщо різні національні інтернет-сегменти не зможуть взаємодіяти між собою, то цілком можливо, що тіньовий Darknet залишиться єдиною наднаціональною мережею.

 

Джерело: ПІК
Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі