chrome firefox opera safari iexplorer

Львів побореться за звання міста літератури

23 грудня 2013 о 16:35

Львівська міська рада та Інститут міста, спільно із діячами культури та громадськістю, готують заявку на участь міста у конкурсі від ЮНЕСКО.

До робочої групи, яка працює над підготовкою міста до конкурсу, увійшли 16 осіб, зокрема: директор Інституту міста О. Кобзарев, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова О. Муха, президент ГО “Форум видавців” О. Коваль, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ЛМР І. Подоляк та інші.

«Цей статус не передбачає надання якогось фінансування чи пільг для міста, але все одно є надзвичайно важливим, оскільки в стратегії міста зафіксовано, що Львів – це місце, де культивуються національні і духовні цінності, центр україномовної літератури в нашій країні. Наприклад, тут вже багато років поспіль відбувається величезна книжкова виставка, а місто, крім того, має багату історію книговидання та книгодрукування», – зазначив Олександр Кобзарев, керівник робочої групи з питань формування заявки щодо набуття Львовом статусу «Міста літератури ЮНЕСКО».

Місто літератури ЮНЕСКО – це частина мережі Креативних міст, яка почала працювати у 2004 році. У попередні роки містом літератури ставали Краків (2013), Норвіч (2012), Рейк’явік (2011), Дублін (2010) та інші. В рамках цієї мережі кожного року визначається також міста кіно, музики, дизайну, гастрономії та інші.

«На даний момент ми перебуваємо на етапі підготовки самої аплікації та попереднього збору інформації для промоційної книжки. Можна сказати, що в лютому, 2014 буде завершено стартовий етап і розпочнеться діяльність і впровадження в життя нових проектів за активної підтримки міського голови та кількох громадських організацій», – зазначила Ольга Муха, заступник керівника робочої групи з питань формування заявки щодо набуття Львовом статусу «Міста літератури ЮНЕСКО».

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути