chrome firefox opera safari iexplorer

На Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро-2016 борці змагатимуться за новими правилами

18 грудня 2013 о 11:07

Міжнародна федерація об'єднаних стилів боротьби (FILA) змінила вагові категорії, правила і формат проведення змагань з вільної та греко-римської боротьби

Відтепер на Олімпійських іграх у кожному виді боротьби (вільній, жіночій і греко-римській) буде розігруватися по 6 комплектів нагород, повідомляє офіційний сайт FILA.

У чоловічій вільній боротьбі будуть діяти такі вагові категорії: 57 кг, 65 кг, 74 кг, 86 кг, 97 кг і 125 кг. У жіночій вільній боротьбі — 48 кг, 53 кг, 58 кг, 63 кг, 69 кг і 75 кг. У греко-римській — 59 кг, 66 кг, 75 кг, 85 кг, 98 кг і 130 кг.

Досі чоловіки обох стилів боротьби на Іграх боролися в 7-и вагових категоріях, а жінки — в 4-х.

На чемпіонатах світу, Європи та інших турнірах, що відбуваються під егідою FILA, будуть додані «проміжні» вагові категорії. Для “вільників” — 61 кг і 70 кг, класиків — 71 кг і 80 кг, жінок — 55 кг і 60 кг.

Дещо змінився і регламент змагань. Тепер для перемоги за технічної переваги у вільній боротьбі потрібно набрати різницю в балах у 10 очок, а у греко- римській — 8. Усі кидки у вільній боротьбі оцінюватимуться в 4 очки, а в греко -римській стільки ж балів призначатиметься за кидок і контроль над суперником, 5 балів — за кидок з великою амплітудою.

Зміни в правилах набудуть чинності з 1 січня 2014 року.

Нагадаємо, через ризик зникнути з програми Олімпійських ігор FILA цього року вже змінила правила змагань. Чемпіонат світу-2013 у вересні проводився за новим регламентом — два періоди по 3 хвилини кожен, а остаточний рахунок зустрічі сумується з набраних балів у кожному періоді.

Зазначимо, такі ж правила діяли до 2005 року. Потім вони були змінені (періоди по 2 хвилини; рахунок вівся по виграних періодах, а не по набраних балах; а за нульової нічиєї в періоді переможець визначався клінчем — один борець у більш вигідному положенні брав захват ноги суперника і, як правило, здобував переможні бали).

Джерело: Espreso.tv
Розділи: Спорт в Україні

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути