chrome firefox opera safari iexplorer

Найкращі українські поети і прозаїки за версією «ШО» — рейтинг

24 грудня 2013 о 09:36

Журнал про сучасну культуру «ШО» підготував рейтинги провідних сучасних письменників України.
Для створення рейтингів було проведено опитування 77 експертів — критиків, літературознавців, письменників, поетів, перекладачів, видавців, редакторів літературних ЗМІ, літературних організаторів.

Опитування проводилося у чотирьох номінаціях: кращі українські прозаїки; кращі українські поети; кращі російськомовні прозаїки України; кращі російськомовні поети України. Експертам пропонувалося назвати по сім провідних авторів у кожній номінації.

Так, згідно з результатами опитування, перші трійки в номінаціях виглядають так.

Українські прозаїки:
1. Тарас Прохасько — 51 голос
2. Сергій Жадан — 47
3. Юрій Андрухович — 44

Українські поети:
1. Сергій Жадан — 60
2. Юрій Андрухович — 28
3. Василь Герасим'юк — 26

Російськомовні прозаїки України:
1. Андрій Курков — 42
2-3. Олексій Нікітін — 18
2-3. Володимир Рафеенко — 18

Російськомовні поети України
1. ---------- 44
2. Борис Херсонський 34
3. Андрій Поляков 16

Ім'я автора, який набрав найбільшу кількість балів у номінації «Російськомовні поети», журнал «ШО» не називає «з етичних міркувань».

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути