chrome firefox opera safari iexplorer

Українські поети проведуть літературні читання у Німеччині

23 вересня 2013 о 15:40

Після успішних заходів у рамках поетичного турне за маршрутом Київ—Чернівці—Львів, які тривали з 4 по 15 вересня, Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ вирушила до Німеччини. Про це повідомляє кореспондент УНН.

Сьогодні, 23 вересня, у Берліні та в середу, 25 вересня, у Бремені знані автори Сергій Жадан, Юрій Андрухович та Ігор Померанцев разом із німецькими колегами по перу Яном Ваґнером, Гансом Тілем та Енн Коттен представлятимуть міф Czernowitz у Німеччині. За словами директора Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Ірини Вікирчак, ідея запросити саме цих авторів виникла невипадково.

“По-перше, читання у Берліні та Бремені — це продовження поетичного турне. Згадані автори брали в ньому активну участь та їздили всіма містами. Гадаю, тепер важливо звести їх разом на німецькій території, щоб ці поети могли поділитися враженнями про Czernowitz з тамтешньою аудиторією”.

Один із учасників поетичних читань, член ініціативної команди MERIDIAN CZERNOWITZ Ігор Померанцев 
зазначає, що, на відміну від Англії чи Франції, німецькомовні країни, перш за все, Німеччина і Австрія ставляться до України як до сусіда.

“Цей сусід дивує, насторожує, хвилює, — стверджує пан Ігор. — Австрія і Німеччина навіть змагаються, кому з них Україна ближче. Тому книжки сучасних українських письменників активно перекладають німецькою, а імена Жадана чи Андруховича в німецькомовному світі на слуху. Що ж до Чернівців, то це слово (Czernowitz) асоціюється з трагічним міфом, головні герої якого — довоєнні поети, музиканти, науковці. Не знаю, чи є місце в цьому міфі сучасним письменникам. Важко витримувати порівняння з міфічними героями, але не виходити ж нам на берлінську сцену з білими прапорами?”

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути