chrome firefox opera safari iexplorer

Саакашвілі та ще 35 іноземцям заборонили в`їзд до України — ЗМІ

24 грудня 2013 о 12:34

Народний депутат від Партії регіонів Олег Царьов стверджує, що МЗС і СБУ задовольнили його запит про заборону в'їзду в Україну 36 осіб, серед яких колишній Президент Грузії Михайло Саакашвілі, громадяни США і країн Євросоюзу.

Про це «регіонал» повідомив газеті «Коммерсантъ Украина».

«У моєму запиті 36 осіб. Я поки не отримав відповіді від СБУ, але, за моєю інформацією, всі вони оголошені персонами нон грата», — сказав Царьов.

Тим часом за даними Financial Times, зазначає видання, один із фігурантів списку — підприємець Георгій Кіквадзе — у суботу не зміг перетнути державний кордон України. «Напевно, зараз я небезпечний революціонер, який добивається відставки уряду», — заявив Кіквадзе.

Член експертної ради парламентського комітету з питань європейської інтеграції Андреас Умланд повідомив, що поки не намагався в'їхати в Україну. "Я був здивований, що опинився в цьому списку, — я не займаюся політичною діяльністю, а працюю в університеті, де пишу й редагую академічні статті. Найбільше критичних статей я написав на адресу партії «Свобода», — сказав Умланд.

Експерт вважає, що заборона на в'їзд не пов'язана з його критикою на адресу Президента України Віктора Януковича або уряду. Якщо інформація про заборону підтвердиться, він має намір оспорити в суді рішення української влади.

У свою чергу посол Грузії в Україні Георгій Закарашвілі повідомив, що до країни вже не змогли в'їхати троє людей, які фігурують у запиті Царьова. «Я підтверджую факт із Георгієм Кіквадзе — він повернувся до Грузії. Було ще два таких випадки — не змогли в'їхати журналіст „Руставі-2“ Давид Какуля і ще одна людина. Ми зараз працюємо з МЗС і намагаємося з'ясувати, наскільки відповідає дійсності список депутата Царьова, й наскільки люди, які є в цьому списку, відповідають пред'явленим критеріям», — відзначив Закарашвілі.

На запитання про те, які кроки у відповідь можуть послідувати на адресу України з боку Грузії, дипломат відповів ухильно: «Україна для нас дружня країна, і ми проводимо відповідну роботу — намагаємося уточнити інформацію. Сподіваюся, всі питання ми вирішимо в конструктивному руслі».

Водночас в опозиції вважають, що заборона на в'їзд 36 іноземних громадян може призвести «до серйозних міжнародних наслідків». Перший заступник голови парламентського комітету в закордонних справах Валентин Наливайченко («УДАР») зазначив, що існують три причини, через які в'їзд на територію України може бути закритий: загроза національній безпеці, причетність до кримінальних злочинів або терористичної діяльності.

«У дипломатії діє базовий принцип взаємності. Будь-яка країна вимагатиме дипломатичних роз'яснень, і якщо ці причини були необгрунтованими, то реакція у відповідь не примусить на себе чекати», — підкреслив він.

Видання нагадує, що заборону на в'їзд в Україну 36 громадян Грузії, Німеччини та США Царьов ініціював 8 грудня, подавши відповідний запит на ім'я голови СБУ Олександра Якименка і міністра закордонних справ Леоніда Кожари. На його думку, «дестабілізація ситуації в Україні, вулична активність і захоплення будівель носять спланований характер», а «організація подібних кампаній вимагає участі фахівців відповідного профілю».

У запиті, направленому в СБУ і МЗС, Царьов написав: «Викликає цілком резонні побоювання почастішання візитів зарубіжних політтехнологів і фахівців із протестної активності, чия діяльність перетворюється на загрозу національній безпеці». До документа він додав список «осіб, які в рамках консультативної роботи опозиції» отримують можливість реалізувати «політичні інтереси інших країн».

Серед них опинилися науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин при університеті Джонса Хопкінса Тарас Кузьо, відомий німецький політолог Андреас Умланд, а також Фінк Брайн, Василік Мирон, Олександр Рос (усі — США). При цьому Роса Царьов назвав «кращим фахівцем у світі з організації революцій через соціальні мережі». У списку персон нон грата значаться також колишній Президент Грузії Михайло Саакашвілі та 29 громадян Грузії.
Більше читайте тут: http://www.unian.ua/news/614067-vimoga-tsarova-zaboroniti-vjizd-v-ukrajinu-36-inozemtsyam-zadovoleno-zmi.html

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути