chrome firefox opera safari iexplorer

Тюремники заборонили поетам читати у колоніях для підлітків

30 серпня 2013 о 14:06

Пенітенціарна служба відмовила поетам у читанні віршів перед ув'язненими підлітками у підліткових колоніях у Прилуках та Кременчуці.

Про це повідомляють депутат Олесь Доній у своєму Facebook і Сергій Пантюк у блозі на «Українській правді».

Доній зазначив, що вже 5-й рік у пам'ять про письменника Юрка Покальчука проводиться літературний фестиваль «Київська Барикада», і цього року в рамках фестивалю 31 серпня та 1 вересня «мали відбутися поетичні читання саме у тих підліткових колоніях, якими опікувався Юрко Покальчук – в Кременчуці та Прилуках».

«Разом зі Спілкою письменників України ми оголосили збір книжок для ув'язнених підлітків в цих колоніях, і зібрали кілька сотень книг. Ми сформували список з 20 українських поетів, готових прочитати власні вірші в цих колоніях», — пише Доній.

«З травня місяця ми вели переписку щодо можливості таких виступів з керівництвом колоній, виїжджали до них на розмову. І отримали згоду: спочатку усну, а потім від Кременчуцької колонії і письмову», — заявляє депутат.

«Я особисто позавчора під'їжджав до керівництва Пенітенціарної служби і спілкувався з заступником по соціально-виховній роботі, і мене було запевнено, що жодних проблем з поетичними читаннями в цих колоніях не буде», — додає він.

Хоча журналістів одного з телеканалів на попередньому етапі намагалися виключити зі списку, усе ж пенітенціарії запевнили організаторів фестивалю, що «журналістів вони не бояться пускати у колонії», зазначає Доній.

«І тут раптом сьогодні зранку — таке! Офіційна відмова і прямо напередодні виступів! Нагадаю, що вже завтра поети та журналісти мали бути в Кременчуцькій колонії, а післязавтра — в Прилуцькій», — обурюється він.

«Чого раптово злякалися в Пенітенціарній службі? Що приховується за стінами підліткових колоній? Там б'ють ув'язнених підлітків??? Чи може там розкрадають гроші на харчування ув'язнених підлітків? Що приховують наглядачі?», — цікавиться Доній.

Він зазначив, що мистецьке об'єднання «Остання Барикада» проситиме міжнародні інституції (посольства та правозахисні структури) провести міжнародний моніторинг у колоніях у Прилуках та Кременчуці.

У свою чергу, Пантюк наголошує, що ідею поетичних читань у цих колоніях і збору книг для них підтримала Національна спілка письменників України.

«Люди щиро відгукнулися на заклик – на сьогодні зібрано понад 500 книжок і понад 100 примірників періодики, переважно юридичного спрямування», — зазначає він, дякуючи всім небайдужим.

Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути