chrome firefox opera safari iexplorer

Скоро побачить світ ще один унікальний проект до 200-річчя Шевченка. ФОТО

07 грудня 2013 о 15:33

Перебуваючи у Каневі, Микола Томенко повідомив, що його Фонд «Рідна країна» продовжує втілювати в життя різноманітні ініціативи у рамках проекту «Твій Шевченко». І крім «Українського щорічника на 2014 рік», присвяченого постаті Шевченка, Фонд Миколи Томенка представляє ще один унікальний проект, що вперше реалізується в Україні, — календар-закладки для книг на 2014 рік.

IMG_9918-1

Автор ідеї Микола Томенко пояснив: «Наш підхід такий: пропагувати серед молодих людей, щоб вони читали книги, читали українською мовою та вивчали Шевченка. Саме за цією логікою побудована і структура цього календаря-закладок. З одного боку тут зібрані усі автопортрети Тараса Шевченка, які від січня до грудня розміщені від раннього автопортрету 1840 року до автопортрету 1860 року. На 12 частин розподілене і своєрідне ідеологічне послання українському народу «І мертвим, і живим і ненарожденним землякам моїм...».

IMG_9925-1

IMG_9927-1

IMG_9934-1

IMG_9939-1

Закладки обрамлені елементами картин і зарисовок руки Шевченка, а зі зворотнього боку – розміщений календар на 2014 рік.

IMG_9943-1

Микола Томенко повідомив, що незабаром частину цих закладок отримають переможці різноманітних конкурсів серед школярів, зокрема, конкурсу «Словами Шевченка про сучасну Україну».

Також буде можливість їх пізніше придбати у магазинах.

«Рідна країна»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути