chrome firefox opera safari iexplorer

Україну визнали однією з найгірших для роботи журналістів

19 грудня 2013 о 15:48

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» визнала Україну, де в нинішньому році було зафіксовано 120 нападів на представників ЗМІ, одним з найгірших місць для роботи журналістів.

Кількість нападів на журналістів в 2013 році збільшилася по всьому світу, пише в сьогоднішньому випуску видання «Комерсант-Україна».

За попередніми даними, цього року був убитий 71 журналіст (у 2012 -му — 88 осіб), 36 блогерів та громадських діячів, 3 медіа-асистенти. Найбільше загиблих у Сирії — 10 журналістів і 35 блогерів.

Також збільшився рівень фізичної агресії відносно журналістів. Так, загрозам або фізичним нападам піддалися 2160 працівників ЗМІ (у 2012 -му — 1981 ), 87 журналістів були викрадені (у 2012 -му — 38), 77 — були змушені покинути свою країну. Крім того, 826 журналістів були затримані співробітниками правоохоронних органів, 178 з них зараз перебувають у в´язниці.

В Україні в 2012 році на журналістів було скоєно 80 нападів, а в 2013 -му — вже 120 . За даними «Репортерів», в 2013 році Україна була найгіршим місцем в Європі для роботи представників ЗМІ. Правозахисники вважають, що, «на відміну від Росії та Білорусі, де існує цензура та юридичні способи тиску на журналістів — в Україні практикують фізичне насильство». «Починаючи з кінця листопада, збільшилася кількість нападів, особливо в Києві, коли туди привезли багато «тітушок». Вони нападали на журналістів і фотокореспондентів, які намагалися їх знімати. За 11 місяців 2013 було зафіксовано 83 випадки, а після подій на вулиці Банковій 1 грудня їх кількість зросла до 120», — пояснила Оксана Романюк, представник «Репортерів без кордонів» в Україні.

У свою чергу в МВС міжнародну статистику вважають «завищеною». «Громадські організації беруть ці дані з інтернету, соціальних мереж, тому вони не завжди об´єктивні. Нам кажуть, що журналіст був побитий, а сам журналіст і заяву в міліцію не подавав, іноді там і склад злочину відсутній», — заявив начальник управління зв´язків з громадськістю МВС Сергій Бурлаков.

Як повідомляли «Коментарі», під час протестних акцій у Києві постраждали близько 40 українських та іноземних журналістів. Причому більшість з постраждалих побиті співробітниками «Беркута».

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

18 березня

Інші дати
Василь Мурашко
1894 –  військовий льотчик, командир Київського авіаційного загону Повітрянoгo флоту УНР, начальник Управління Повітряного флоту УНР (1921–1922).  
Розгорнути
День працівника податкової та митної справи України
Свято встановлено указом Президента України від 11 жовтня 2013 року на заміну Дня митної служби України (25 червня) та Дня працівника державної податкової служби України (2 липня).
Розгорнути
Народився Федір Муравченко
(1929, с. Запоріжжя-Грудовате Дніпропетровська область – 2010) – головний конструктор Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес», доктор технічних наук, академік. Герой України. Брав участь у створенні понад 50 типів і модифікацій авіадвигунів.
Розгорнути

Новини Дивитися всі