chrome firefox opera safari iexplorer

В цей день 34 роки тому ввели війська до Афганістану

25 грудня 2013 о 10:22

25 грудня 1979 року до Афганістану було введено «обмежений контингент» військ СРСР, а 15 лютого 1989-го остання колона радянських військ перетнула міст через Амудар’ю й була виведена з країни.

Через афганську війну (1979—1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Радянської Армії з України.

За статистикою, на сьогодні в Україні мешкає близько 150 тисяч учасників війни в Афганістані, з яких було поранено понад 8000 і 3560 стали інвалідами. Не повернулися додому майже 3,5 тисячі українських воїнів.

Залишились без підтримки синів близько 2 тис. батьків і 3 тис. матерів, які нині досягли пенсійного віку. Стали вдовами 505 жінок і сиротами — 711 дітей.

Як відомо, у лютому 2014 р. виповниться 25 років від дня, коли останній солдат залишив територію Республіки Афганістан. За 9 років війни в Афганістані загинуло понад 3,5 тис. українців, пропало безвісті – 80, поранено – 8,5 тисяч вихідців з України, стали інвалідами понад 3500 осіб. За національним складом втрати українців є на другому місці серед інших народів колишнього Радянського Союзу.

Найболючішим є те, що серед загиблих у цій війні найбільша кількість солдат (понад 63%) не мала і 20 років. Тобто, по суті, гинули діти.

Щорічно 15 лютого наша країна вшановує учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув в далекому Афганістані, виконуючи обов'язок перед Батьківщиною, і висловлюємо співчуття сім’ям, які не дочекалися своїх близьких.

У 2014 році на державному рівні буде вшановуватись 25-та річниця виведення військ з Афганістану. Ця подія буде відзначатися на державному рівні, оскільки з ініціативи народних депутатів-учасників бойових дій Сергія Куніцина, Миколи Томенка та інших було прийнято Постанову Верховної Ради стосовно відзначення цієї дати на державному рівні.

Однак, не варто забувати і день введення першої колони військ на територію Афганістану, що відбулося 34 роки тому, і віддати належну шану учасникам бойових дій в Афганістані.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі