chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вшанували річницю виведення військ із Афганістану

15 лютого 2012 о 14:06

Виведення радянських військ із території Афганістану згадують сьогодні у Києві. До Меморіального комплексу загиблим уранці прийшли сотні вояків-афганців та матері загиблих воїнів.

До пам'ятника вони поклали квіти і запалені свічки. Крім того, загиблих за кордоном українців вшанували хвилиною мовчання. З війни в Афганістані не повернулися понад три із половиною тисячі українських солдатів, а поранень там зазнали щонайменше вісім тисяч воїнів.

Афганці нарікають: війна була чужою, а себе називають забутими державою. Опісля скорботної ходи, люди вирушили до Музею Великої вітчизняої війни. Там їли кашу та пили фронтові сто грамів.

Вшанували пам’ять загиблих афганців і перші особи держави — Президент Віктор Янукович, прем’єр Микола Азаров та інші посадовці. Через це охорона обмежила доступ до меморіалу усіх охочих. На знак протесту під час покладання квітів Президентом афганці демонстративно відвернулися від гаранта і не зняли головних уборів. Живим кордоном між афганцями та високопосадовцями стали люди у цивільному чорному одязі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути