chrome firefox opera safari iexplorer

Як вшановуватимуть учасників бойових дій у Києві

15 лютого 2011 о 11:43

15 лютого в Києві з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 22-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбудеться низка пам’ятних заходів.

Як повідомили у Департаменті преси та зв’язків із ЗМІ Міністерства оборони, зокрема, о 09.00-09.15 відбудеться церемонія покладання квітів керівництвом держави до Всеукраїнського меморіального комплексу – Пам’ятника полеглим в Афганістані (вул. Лаврська, 27).

Там же пройде громадська панахида у Храмі-пам’ятнику “Церква Воскресіння Христова”.

Крім того, у Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років відбудеться зустріч бойових друзів біля реліквійної експозиції “Трагедія і доблесть Афгану” (11.00 — 14.00).

В Українському домі до Дня вшанування учасників бойових дій буде відкрито фото-художню виставку “Афганський спомин” та пройде урочистий концерт за участю Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних сил України.

Також о 18.00 відбудеться всеукраїнська громадська акціяЗапали свічку пам’яті” біля Всеукраїнського меморіального комплексу – Пам’ятника полеглим в Афганістані (вул. Лаврська, 27).

За даними Міноборони, сьогодні у Збройних силах України проходять службу близько 5 тис. офіцерів та військовослужбовців-контрактників, які брали участь у бойових діях на території інших держав.

“Їх бойовий досвід є цінним надбанням вітчизняної армії, який застосовується при підготовці особового складу”, — наголосили у військовому відомстві.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути