chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи вимагають закрити Ай-Петрі для туристів

15 січня 2014 о 15:10

Екологи категорично проти намірів кримських властей розвивати гірськолижний туризм на Ай-Петрі.

Про це кримські й українські екологи заявили на прес-конференції в Сімферополі, передає сайт «Крим.Коментарі» .

«Не так давно міністр курортів Криму Олександр Лієв заявив, що Ай-Петрі планується перетворити на лижний курорт. І ми вчасно б´ємо тривогу, тому що вже зараз ми бачимо, що, незважаючи на табличку заповідника, йде масове катання на лижах», — зазначив представник Київського еколого-культурного центру Іван Парнікоза.

Як зазначили на прес-конференції, на Ай-Петрі вже й так щосили йде знищення заповідних територій підприємцями, які розгорнули там господарську діяльність. Так, після проведення Київським еколого-культурним центром перевірки дотримання природоохоронного законодавства у Ялтинському заповіднику, було виявлено масові порушення.

За словами Парникози, на плато в зимовий час постійно здійснюється катання на лижах, санях та снігоходах . Вартість поїздки на останніх становить, наприклад, 100 грн. Однак такий вид діяльності в заповідній зоні заборонено українським законодавством, як і використання місцевих печер в туристичних цілях. Як стверджують екологи, Ялтинському заповіднику дозволено використовувати печери лише в наукових цілях. Проте туди активно водять екскурсії, збираючи з туристів по 50 грн.

Не меншої шкоди Ай-Петрі завдають вже всім відомі кафе, кінні прогулянки та інша туристична інфраструктура.

«Ми маємо дуже плачевну ситуацію, але при цьому Державна екологічна інспекція Криму під час перевірки на території Ялтинського гірничо-природного заповідника і, зокрема, на плато Ай-Петрі, ними не було виявлено лижників, що мотузковий парк, підвісні містки, майданчики для стрибків, все це демонтовано, всього цього немає. Але ми вирішили самі перевірити і можемо сказати, що все, що нам пише інспекція, — це відверта брехня» , — зазначив Парнікоза.

У зв´язку з цим екологи мають намір звернутися до Мінприроди України та Генпрокуратури з вимогою розібратися з масовими порушеннями заповідного режиму на плато Ай-Петрі.

Зокрема, від Мінприроди вимагають забезпечити відвідування Ялтинського гірничо-природного заповідника виключно для еколого-просвітницьких цілей, з маркірованих маршрутами і в супроводі співробітників заповідника. Також забезпечити постійний контроль за діяльністю адміністрації заповідника, вжити заходів щодо створення на території Ай-Петринської яйли охоронної зони.

Також екологи вимагають від Генпрокуратури вжити заходів щодо запобігання порушень природно- заповідного законодавства і припинення незаконної госпдіяльності на території Ай-Петринской яйли.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути