chrome firefox opera safari iexplorer

Правий сектор Майдану висунув свої вимоги до влади

28 січня 2014 о 10:49

Лідери «Правого сектору» Майдану висунули владі свої вимоги, серед яких – конституційна реформа та звільнення всіх затриманих активістів.

Про це лідери руху, який взяв на себе відповідальність практично за всі силові акції під час останніх протестів, заявили ввечері 27 січня, пише Олена Білозерська у своєму LiveJournal.

Так, лідер Правого сектору і провідник організації «Тризуб» ім. Степана Бандери Дмитро Ярош заявив, що острах опозиційних лідерів «провадити Революцію» зобов'язує його «взяти на себе відповідальність за революційний процес».

Серед основних цілей він назвав повне «перезавантаження» влади, «розпуск і заборону антидержавних партій та угруповань», реформування юстиції, правоохоронних органів, спецслужб.

Для початку врегулювання ситуації «Правий сектор» ставить такі умови:

1) провести конституційну реформу;

2) припинити силові дії з боку влади;

3) оголосити повну амністію, а саме, звільнити всіх без винятку учасників протестних акцій та закрити всі кримінальні справи і провадження;

4) притягнути до відповідальності уряд Азарова;

5) переформатувати ЦВК;

6) скасувати всі закони, прийняті 16-го січня, що обмежують права і свободи громадян;

7) переформатувати спецпідрозділ «Беркут» і створити якісно інший спецпідрозділ МВС;

8) покарати винних у вбивствах, знущаннях та побитті протестувальників;

9) знайти зниклих активістів Майдану;

10) узаконити існування спортивно-патріотичних організацій;

11) не допустити до влади політиків, які дискредитували себе під час минулого правління (наприклад – Литвин).

Якщо влада піде на поступки народу, Правий сектор «готовий згортати активну діяльність» за принципом «поступка в обмін на поступку».

А якщо влада не піде на поступки 28 січня, Правий сектор має певні плани.

На запитання про взаємини з парламентською опозицією Ярош відповів: «Ми входимо до Самооборони і постійно координуємо свої дії з Андрієм Парубієм як комендантом Майдану, проводимо певні зустрічі з керівниками опозиційних партій. Я дуже сильний противник того, щоб Майдан колоти... Ми будемо і далі координувати наші дії з легальною опозицією».

У прес-конференції також брали участь головний командир «Тризубу» Андрій Стемпіцький та заступник голови УНА-УНСО Микола Карпюк.

На думку Карпюка, «треба відмовлятися від таких понять, як влада і опозиція», опозиція – «це теж влада».

«Народний рух під назвою „Правий сектор“, який стихійно розпочався і переріс зараз у масштабне загальнонаціональне явище, – це вже є окрема сила. І ми ратуємо за те, аби в процесі встановлення миру і переформатування майбутнього життя суспільства, встановлення нової структури влади брав участь Дмитро (Ярош)», — заявив він.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути