chrome firefox opera safari iexplorer

Як дізнатися, що вам не вистачає кальцію: три ознаки

10 січня 2014 о 16:02

Для краси шкіри, волосся і нігтів часто пропонують пити препарати, що містять кальцій. Нестача цього мінералу дійсно погано позначається на зовнішньому вигляді і самопочутті.

За якими симптомами можна визначити що в організмі не вистачає кальцію?

Млявість, апатія, слабість м'язів і низький тиск можуть бути ознакою нестачі кальцію (кальцій відповідає за тонус м'язів). Однак ці симптоми схожі на нестачу йоду та недостатність харчування в цілому.

Ламкість нігтів і часті візити до стоматолога з проблемою чутливості зубів та карієсу також говорять про порушений мінеральний обмін.
Нарешті, брак кальцію показує такий симптом, як болі в кістках і хребті при фізичних навантаженнях, ломота в тілі.

Щоб в організм надходило достатньо іонів кальцію, потрібно вживати в їжу кефір і сир. Не менш багаті кальцієм горіхи: фундук, мигдаль і насіння кунжуту. Навесні і влітку стануть актуальними молода кропива, зелень петрушки.

Проблема і хитрість полягає в тому, що люди страждають від надлишкової кількості іонів кальцію не рідше, ніж від його нестачі. Зайва збудливість, безсоння, больові відчуття, сильні спазми кишечника, жовчних шляхів, судин і серця (кальцій відповідає за скорочення м'язів в цілому) також можуть говорити про те, що кальцієвий обмін порушено.

Кальцій погано засвоюється без свого напарника-антагоніста — магнію, який, на противагу кальцію, відповідає за розслаблення мускулатури.

Так от, тільки одночасний прийом кальцію і магнію дасть потрібний ефект і не дозволить утворювати солі і камені в нирках і жовчовивідних шляхах. Магній міститься в зелені, горіхах і ягодах. Так що скибочка сиру, обгорнена листами салату і зеленню, є ідеальним варіантів профілактики порушень обміну кальцію і магнію.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі