chrome firefox opera safari iexplorer

Журналісти протестували проти «диктаторських законів» по всій країні

31 січня 2014 о 14:56

Журналісти практично всіх регіонів країни піднялися на протести проти «диктаторських законів» та масових побиттів колег.

Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації та Центру.ЮА. 

Зокрема, у 20 із 24 областей журналісти провели свої окремі акції, закликаючи при цьому колег із інших регіонів приєднуватись. Інші регіони, так чи інакше, теж долучались до загальноукраїнських акцій.

Інфографіка ІМІ та Центр.UA
Інфографіка ІМІ та Центр.UA

Починаючи з 17 січня журналісти провели 17 пікетів органів місцевої влади, в яких прийняло участь більше тисячі журналістів по всій країні.

ЗМІ та журналістські організації видали 22 заяви і відозви, під якими підписалось загалом щонайменше три тисячі журналістів.

У п’яти містах країни окремі ЗМІ та журналісти об’єднались і оголосили страйки та бойкоти місцевій владі.

За словами директорки ІМІ Оксани Романюк, у той же час деякі центральні телеканали, зокрема Перший та Інтер, продовжували «займатись маніпуляціями», не згадуючи про побиття журналістів чи наслідки «диктаторських» законів.

«Хотілось би закликати журналістів із провладних каналів згадати про совість та репутацію і зайняти активну позицію... Адже навіть регіональні журналісти… готові боротися за свободу слова і підтримувати постраждалих колег», — сказала Романюк.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі