chrome firefox opera safari iexplorer

Кримський парламент і Раду міністрів захопили невідомі озброєні люди

27 лютого 2014 о 10:46

Невідомі зі зброєю сьогодні вночі захопили будівлі Верховної Ради автономії і Ради міністрів Криму в центральній частині Сімферополя.

Кримський парламент і Раду міністрів захопили невідомі озброєні люди
Про це повідомив лідер меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

« Подзвонили ... Повідомили , що будівлі Верховної Ради Криму і Ради міністрів Криму зайняті озброєними людьми в уніформі без розпізнавальних знаків. Їхні вимоги поки не виставлені» , — написав Чубаров на своїй сторінці в соцмережі « Фейсбук» .

Інформацію про захоплення двох будівель підтвердили і очевидці, які зараз пербувають у центрі міста.

Центр Сімферополя оточений правоохоронцями. Пішоходів і транспорт не пропускають і навіть забороняють фотографувати.

Тролейбуси від Центрального ринку в бік пл. Леніна не ходять.

За інформацією Чубарова, люди що захопили адмінбудівлі пронесли з собою багато зброї. Міліція їх поки не ідентифікувала.

Прем'єр-міністр Криму Анатолій Могильов не зміг потрапити у свій кабінет.

Над обома адміністративними будівлями вже встановлені російські прапори.

Усім школам дана команда, щоб діти не виходили на заняття.

Чубаров також закликав кримських татар не виходити на площу, наводити лад з озброєними людьми – справа держави: міліції й армії.

Станом на 8:30 Могильов виступив із телезверненням до кримчанам, у якому повідомив, що будівлі Радміну й Верховної Ради АРК захоплені озброєними невідомими, їх близько 50-ти, співробітників установ вивели, охоронцям дозволили забрати табельну зброю з собою. Ніхто не постраждав.

На 9 ранку призначені переговори із загарбниками, у них братиме участь Анатолій Могильов, він пообіцяв кримчанам поінформувати про розвиток подій.

У Криму оперативний штаб із представників влади й правоохоронних органів.

Могильов закликав до спокою й оголосив четвер вихідним, він попросив громадян не наближатися до кварталів поблизу адмінбудівель.

Як повідомив з місця події очевидець захоплення парламенту мешканець Сімферополя Максим, всі бойовики добре озброєні і «явно професіонали».

За його словами, захоплення відбулося за чітким, заздалегідь спланованим сценарієм. Спочатку у будівлю увірвалися близько 30 осіб. Після того, як звідти вивели міліціонерів, під'їхав автобус з якого вийшло ще приблизно 30 осіб з великою кількістю амуніції, серед яких були автомати Калашникова, снайперські гвинтівки СВД, гранатомети РПГ.

Невідомі люди, що захопили зі зброєю будинок Верховної Ради Криму і Ради міністрів АРК, кинули в журналістів світлошумову гранату.

Це відбулося в той час, коли журналісти, серед яких перебували представники іноземних ЗМІ, підійшли до будівлі, щоб взяти у невідомих коментарі.

«Ідіть, будемо стріляти», — кричали вони журналістам.

Журналісти не постраждали і пішли за оточення співробітників міліції.

У будівлі перебувають снайпери.

За словами мітингувальників, які побудували барикади біля будівлі, загарбників було близько 50 чоловік.

Центр Сімферополя оточений міліціонерами, громадський транспорт пускають в об'їзд.

Працівникам офісів у центрі рекомендують не виходити на роботу.

Розділи: Суспільство

15 серпня

Інші дати
Володимир Беклемішев
1861 –  російський та український скульптор, педагог, автор пам’ятників Т. Шевченку, П. Чайковскому та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Ґалаґан
(1819, с.Сокиринці, Чернігівська область - 1888) — громадський діяч, українофіл, меценат, представник відомого козацько-старшинсько роду Ґалаґанів. У родовій садибі в Сокиринцях створив своєрідний центр українського культурно-господарського руху. Засновник Прилуцької чоловічої та жіночої гімназій, ремісничих училищ, колегії Павла Галагана у Києві, що стала одним із провідних навчальних закладів того часу.
“Пройдімося просторим садибним парком: його прикрашають альтанки, павільйони, мавзолеї, мости. Увійдімо в будинок: його зали заповнені старовинними предметами меблів, портретами, зброєю; вітрини переповнені фарфором, сріблом. …За всієї маси мистецьких скарбів, якими володіють Сокиринці, вони зберігаються, одначе, в ідеальному порядку. Будинок, парк, усі колекції, все має на собі відбиток турботливого — більше! любовного ставлення до старовини рідної й мистецької. От якби так зберігалося багато наших маєтків, що гинуть у глушині…”. (Георгій Лукомський про садибу Георгія Галагана в Сокиринцях)
Розгорнути