chrome firefox opera safari iexplorer

Майданівці відсвяткують 200-річчя Шевченка

26 лютого 2014 о 14:29

У перший тиждень березня митці Майдану відзначать 200-річчя Кобзаря. З 1 по 7 березня до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка відбудеться революційно-екстремальний пленер «НА БАРИКАДАХ», а виставка робіт відбудеться 7 березня.
 
Тема пленеру – Послання Тарасу Шевченку від «І мертвих, і живих, і ненароджених земляків твоїх».
Організаторами проекту виступила Мистецька Сотня Євромайдану.

Умови мистецького пленеру:

1. Розробка концепцій творів та запрошення учасників відбувається від сьогодні. Для цього всіх охочих просимо присилати коротку інформацію про себе та приклади робіт. Якщо бажаєте привезти вже існуючі роботи на тематичну виставку до пленеру – просимо ласкаво.
2. Просимо зголошуватися художників до 27-го лютого. Мистецька сотня може організувати приїзд і поселення, якщо є потреба.
3. Сам пленер буде відбуватися в Українському Домі, на Майдані, на барикадах, але з базою на теренах Мистецької сотні – в Укрдомі.
4. Термін проведення пленеру з 1 по 7 березня. Вернісаж – 7-го березня.
5. Обов’язковою умовою участі є виконання тематичної роботи на заґрунтованому полотні розміром 1×1 метр. Ця робота залишається в розпорядженні організаторів. Інші роботи – на розсуд авторів.
6. Основною технікою і матеріалом є полотно та кольоровий акрил. Матеріали надаються організаторами (окремі побажання обговорюються)
7. Питання та інформацію просимо надсилати на скриньку plener.shevchenko@gmail.com

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути