chrome firefox opera safari iexplorer

Скільки коштує перемога, або Як країни винагороджують своїх олімпійців

11 лютого 2014 о 10:15

Перемога на Олімпійських іграх для багатьох спортсменів є мрією всього життя, а якщо за втілення цієї мрії держава ще й щедро винагороджує своїх героїв, то є заради чого старатися. iPress.ua з'ясував і порівняв, яка країна скільки платить за найвищі місця на олімпійському п’єдесталі пошани. 

 

Звання срібного чи бронзового призера Олімпійських ігор звісно не настільки почесне, як звання олімпійського чемпіона, але навіть за третє місце, завойоване на змаганнях чотириріччя, держава винагороджує чималими преміями.

 

Так, наприклад, за бронзову медаль, яку біатлоністка Віта Семеренко вперше за останні вісім років, поклала у скарбничку національної збірної на зимових олімпіадах, вона отримає від держави премію у вигляді $50 тис.

 

Олімпійським чемпіонам, які завоюють золоті медалі щастить більше. За них Україна пропонує по $150 тис, а срібні призери отримають – по $75 тис.

 

Щодо країн, які заохочують своїх спортсменів найбільшою матеріальною перемогою, то серед найщедріших несподівано опинились Азербайджан та Казахстан. Так, за золото Олімпійських ігор азербайджанським спортсменам обіцяють більше півмільйона американських доларів — $510,000.

 

Водночас, казахські спортсмени за нагороди найвищого ґатунку отримують по $250,000, а за срібло — $150,000.

 

Що цікаво, чим багатші країни, тим менше заохочення за олімпійські медалі вони пропонують своїм спортсменам.

 

Для порівняння, латвійські спортсмени за золото отримують $192,800, за срібло — $96,400, Італія — за золото «дякує» $189,800, а срібло винагороджує у $101,700, Естонія «озолочує» своїх спортсменів на $138,500 та на $96,400 за золоту та срібну медаль відповідно.

 

Білорусь на рівні з Україною за золото віддячує $150,000, а за срібло — $75,000.

 

Західні сусіди українців поляки за хороші результати на олімпіаді винагородять своїх спортсменів теж немалими, але дещо скромнішими сумами. Так, за олімпійське золото Польща обіцяє $38,330, а за срібло — $25,560.

 

Господарка цьогорічних зимових Олімпійських ігор в Сочі Росія пообіцяла своїм спортсменам за найвищу сходинку п’єдесталу пошани $113,200, за друге місце — $70,800.

 

США виявились менш щедрими до старань своїх спортсменів і за золото обіцяють доплатити $25,000, а за срібло — $15,000.

 

Ще скромніші винагороди своїм атлетам обіцяють у Німеччині, Канаді та Австралії.

 

Німеччина: золото $20,300, срібло $13,500;

 

Канада: золото $17,900, срібло $13,400;

 

Австралія: золото $13,000, срібло $8,70.

 

Бути оригінальною у нагородженні своїх спортсменів вирішила спробувати Австрія. Так, за золото Олімпійських ігор австрійські спортсмени отримають грошову нагороду у розмірі $21,600, а за друге місце на п’єдесталі пошани винагороджують $16,500, але видають цю суму не грішми, а у вигляді комплекту срібних монет.

 

 

До слова, Норвегія, яка в перші дні цьогорічної Олімпіади в Сочі стала лідеркою загальнонаціонального медального заліку, не заохочує своїх спортсменів жодними фінансовими преміями.

 

Хорватія, Швеція та Великобританія теж вважають, що жодних премій їхні біатлоністи та фігуристи не потребують, а почесного звання гідно представити свою країну на Олімпійських іграх цілком достатньо.

 

Джерело: iPress.ua
Розділи: Спорт в Україні

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути