chrome firefox opera safari iexplorer

На підготовку українських олімпійців витрачено 8 млн.грн

28 березня 2013 о 13:26

За чотири минулих роки (один олімпійський цикл) Національний олімпійський комітет витратив на підготовку українських спортсменів 8 млн.грн. Про це повідомляє прес-служба організації

Більше 3 млн.грн. з цих коштів були спрямовані на стипендії та персональну допомогу 150 провідним олімпійцям країни для підготовки до Олімпіад у Ванкувері та Лондоні. Ще 3 млн.грн. протягом 2009—2012 років отримали тренери та фахівці спортивної галузі.

НОК України призначив спеціальні стипендії і для молодих олімпійців — чемпіонів та призерів Юнацьких Олімпійських ігор в Сінгапурі та Інсбруці, а також медалістів ХІ літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю в Трабзоні, виділивши на це більше 1 млн.грн.

27 щорічних стипендій загальним фондом 700 тис. грн. дали можливість спортсменам спробувати себе в ролі стипендіата регіонального відділення НОК.

Крім того, понад 150 тис. грн. НОК виділив на стипендії студентам вищих навчальних закладів спортивного профілю, а також спортсменам-інвалідам.

Нагадаємо, на зимовій Олімпіаді-2010 у Ванкувері українські спортсмени не завоювали жодної медалі, а на літніх Іграх-2012 у Лондоні виграли 20 нагород, з яких шість — золоті.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути