chrome firefox opera safari iexplorer

ТОП-10 країн, безвізових для українців

10 лютого 2014 о 10:42

Вже давно відомо, що чим більше людина подорожує та знайомиться з культурами інших народів, тим вільнішою та толерантнішою вона стає. Українські громадяни не можуть вільно подорожувати Європою та Сполученими Штатами, але є десятки інших країн, для відвідин яких віза не потрібна або ж оформляється безпосередньо на кордоні або в аеропорту. AutoTravel.ua вибрав ТОП-10 безвізових країн для українців.

Грузія

Фото Андрія Овчарука

Улюблена легенда грузинів розповідає про те, що коли Бог розподіляв землі між народами, грузини гарно проводили час зі смачним вином, коли ж настала і їхня черга, їм нічого не залишилося і Бог запитав у них «А де ж ви були?». Грузини відповіли: «Пили в Твою славу і здоров'я». І тоді Бог віддав їм ті землі, які притримав для себе.

Той, хто потрапляє в Грузію вперше, одразу переконується в тому, що цій легенді можна вірити: мальовничі, вкриті лісами, луками або снігом гори, бурхливі річки, озера смарагдового кольору, виноградники, бурхлива субтропічна рослинність на березі Чорного моря, вражаюча старовинна архітектура міст, храмів та фортець — усе це захоплює, вражає, закохує у себе з першого погляду. У Грузії все поруч, здається, вона створена для того, щоб бути курортом і раєм для туристів.

Туреччина

Безвізовий режим — до 60 днів

Фото: frans.sellies / Flickr.com

Дивовижно, як одна частинка світу може стати місцем дії стількох визначальних для життя всієї людської цивілізації подій, ареною такої кількості битв та місцем народження, діяльності та смерті відомих історичних постатей. Завдяки своїй величезній історичній та культурній спадщині, теплим і чистим пляжам, унікальній архітектурі та старовинним руїнам, Туреччина зараз приймає сотні тисяч і навіть мільйони туристів та мандрівників з усього світу.

Береги Туреччини омивають води трьох морів — Чорного, Середземного та Егейського і завдяки цьому вона стала чи не найголовнішою курортною країною для мешканців Європи і країн СНД. На цих гостинних берегах можна знайти курорти all inclusive на будь-який смак, вибагливість та фінансові можливості.

Ізраїль

Безвізовий режим — 90 днів

Фото: Marco Di Leo / Flickr.com

Земля, яка є священною для кількох найбільших релігійних течій світової історії, Ізраїль — Свята Земля, завжди був місцем, за володіння яким точилася запекла боротьба. Це землі, де завжди творилися дива — починаючи від біблейських чудес і закінчуючи створенням найрозвиненішої країни Близького Сходу всього за декілька десятків років. Сучасний Ізраїль  має розвинену економіку, гарні дороги і динамічні міста. Тут гарно організована туристична сфера і є на що подивитися.

За кількістю архітектурних та історичних пам'яток ця невеличка країна може випередити багато країн світу, які є значно більшими за розмірами. Багато географічних назв відомі нам з дитинства — Єрусалим, Віфлеєм, Назарет...

Середземне море на сході, та Червоне — на півдні утворюють зони відпочинку для поціновувачів пляжів та солоної води, але справжнім скарбом Ізраїлю є його історія, бо саме з Єрусалиму та інших міст походять одні з найбільш значних підвалин сучасної цивілізації.

Чорногорія

Безвізовий режим — 90 днів

Фото: Atilla2008 / Flickr.com

Чорногорія може похвалитися не лише чистим і прозорим морем, чарівними пляжами та казковою архітектурою невеличких містечок, але і мальовничими горами та, навіть, вражаючим за красою фйордом Бока-Которської затоки.

Значна кількість готелів у Чорногорії розташовані у симпатичних старовинних будинках, кухня традиційно славиться м'ясними стравами та морепродуктами, а прогулянки заплутаними вуличками міст принесуть незрівнянне задоволення.

Сейшельські острови

Безвізовий режим — 30 днів

Фото: Giovanni Pilone / Flickr.com

Сейшельські острови — це острівний «рай», де чарівна тропічна природа чергується з безкраїми чистими пляжами. До складу архіпелагу входять близько 100 островів і лише третина з них є населеними. На Сейшелах практично немає багатоповерхових сучасних готелів, натомість є можливість відпочити, усамітнившись у невеличких окремих бунгало на узбережжі. Острови оберігають унікальний тваринний та підводний світ.

Тут створені прекрасні умови для любителів спорту. Тут можна займатися дайвінгом, серфінгом, віндсерфінгом, параглайдінгом, вітрильним спортом і водними лижами, покататися на каное або політати на дельтаплані, а також — податися на риболовлю.

Вірменія

Фото: Alexanyan / Flickr.com

Вірменія, котра першою прийняла християнство, а сталося це ще у третьому столітті нашої ери, зараз є зовсім невеличкою країною і майже повністю знаходиться у горах. Саме тут знаходяться одні з найстаріших у світі християнські храми, котрі традиційно будувалися з рожевого вулканічного туфу.

Священна гора вірменів Арарат, на котрій, за переказами, зупинився човен біблійного Ноя (батька всіх вірменів, за сумісництвом), тепер перебуває на території сусідньої Туреччини, проте дуже часто її видно з більшої частини вірменської території.

Аргентина

Безвізовий режим — 90 днів

Фото: @Doug88888 / Flickr.com

Її називають Європою в Південній Америці, перш за все — завдяки тому, що столиця країни Буенос-Айрес часто виглядає більш європейським містом, ніж насправді європейські міста. Агрентина наче навмисно була створенна для мандрівників — тут можна і поніжитися на пляжах і помилуватися льодовиками на крайному півдні, зайнятися трекінгом і неймовірно гарних скелястих горах і «поспілкуватися» з кумедними пінгвінами, а також побачити вражаючі водоспади Ігуасу.

Буенос-Айрес обов'язково сподобається всім, хто цінує особливу атмосферу, адже аура в цього міста дійсно неповторна — вона складається з пристрасного аргентинського танго до світанку, галасливих і яскравих базарів, затишних ресторанчиків, і все це підкреслюється чарівною архітектурою.

Малайзія

Безвізовий режим — 30 днів

Фото: GuyBerresfordPhotography.co.uk

Південно-Китайське море розділяє Королівство Малайзія на дві географічні частини — Західну Малайзію, котра розташувалася на Малайському півострові і приваблює мандрівників блискучими шпилями хмарочосів, яскравими шопінг-центрами, архітектурними пам'ятками та пляжами та Східну — розташовану на острові Борнео країну диких джунглів та їхніх не менш диких мешканців.

Малайзія — це гамірні китайські квартали і яскраві храми індуїстів, це блискучі хмарочоси зі скла і бетону та химерні нетрі, чисті пляжі і безліч туристичних розваг на будь-який смак і гаманець. А у диких куточках острова Борнео можна зустріти не лише величезну кількість тварин та рослин, але й натрапити на досі невідомі науці види.

Азербайджан

Фото: Wikimedia Commons

У Азербайджан варто їхати, якщо ви закохані в Схід. Кольорові килими, чай в пузатих стаканчиках, 40 різновидів плову і чарівну «нафту», яка тут особлива, адже на знаменитому лікувальному курорті Нафталані її використовують для лікувальних загортань.

Ямайка

Безвізовий режим — 30 днів

Фото: StevenIceton / Flickr.com

Цікавою для туристів Ямайка стала в 60-х роках минулого століття, коли американські хіппі, які вважали її чимось на кшталт райського острова. Перші готелі на острові з'явилися у 80-х роках ХХ ст., а у наш час туризм став однією з найголовніших статей прибутку місцевої економіки.

Усім відомі реггі-ритми Боба Марлі, який народився тут і якого на Ямайці просто обожнюють тут можна почути в будь-якому місці та будь-який час. Чисте море з ласкавими хвилями, чарівні пляжі, оточені пальмами, спекотне сонце в чистому небі, привітні, щасливі та завжди усміхнені люди. Окрім Боба Марлі та реггі, славу Ямайці приніс місцевий ром, який дуже любили пірати Карибського моря та Ернест Хемінгуей.

У наш час Ямайка — це пляжі та реггі, тепле море та растамани, гори з печерами і водоспадами та підводні гроти, а також чудовий сервіс у готелях та ресторанах.

 

Джерело: autotravel.ua
Розділи: Туристичні новини

12 січня

Інші дати
Народився Василь Пачовський
(1878, с.Жуличі Львівська область – 1942) – український поет, історіософ, мислитель.
Розгорнути
Народився Василь Еллан-Блакитний (Василь Михайлович Елланський)
(1894, с.Козлі Чернігівська область – 1925) – український поет, журналіст, політичний і державний діяч, публіцист і письменник.
Ні слова про втому! Ні слова про спокій! Хай марші лунають бадьорі й гучні… Хоч ніч облягає, — та в пітьмі глибокій Вже грають-палають досвітні вогні… (Василь Еллан-Блакитний)
Розгорнути
Народилася Марія Примаченко
(1909, с.Болотня Київська область – 1997) – українська народна художниця, представниця народного примітивізму («наївного мистецтва»).
Розгорнути
Народився Сергій Корольов
(1906, м. Житомир - 1966) - учений у галузі ракетобудування і космонавтики. Головний конструктор штучних супутників Землі та космічних кораблів.
Розгорнути