В Україні збільшилася народжуваність. Тепер батьки прагнуть виводити у світ більше дітей і називають це інвестицією. А матері готові жертвувати кар'єрою, щоб чути дитячий сміх. Але до відродження країни чи бебі-буму ще далеко: смертність досі перевищує показники народжуваності.
У 2013 році на 1 тисячу населення різниця приросту та смертності показала від'ємний результат: щороку за статистикою вмирає на 3,4 людини більше, ніж народжується. Для порівняння, в Європі ситуація набагато краща. Наприклад, у Польщі ця різниця -0,1, а у Франції та Італії +5,9 та +6,4 відповідно, пише Корреспондент.
Щоправда, у виданні пояснюють, що позитивна різниця в Європі пояснюється не так великою народжуваністю, а кращим рівнем життя та його більшою тривалістю. Так, в Україні люди живуть у середньому 71 рік. А в Європі – 76. Та й медицина в ЄС краща, що дозволяє зменшити смертність немовлят та збільшити репродуктивний вік людей.
Якщо з народжуваністю в Україні справи трішки покращуються, то зі смертністю все погано. На 1 тисячу людей у 2013 році померло 14,5 осіб. Це набагато більший показник, ніж у країнах Європи. Цікаво, що показник смертності вищий і серед молодої групи населення: помирає багато українців від 20 до 60 років.
Разом з тим, видання робить висновок, що соціальна політика в державі, яка проводиться в останні роки, почала дуже сприятливо впливати на демографічний стан в Україні.
Нагадаємо, що смертність українців вдвічі більша за європейські показники. За останні два роки українців, які переймаються станом свого організму, побільшало. Тож медики сподіваються, що у недалекому майбутньому українці стануть більш здоровими.