Консультаційна психологічно-психіатрична допомога постраждалим внаслідок трагічних подій в Україні надається цілодобово. Про це повідомила головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «психіатрія і наркологія» Ірина Пінчук під час наради з питань медичної, психологічної та соціальної реабілітації постраждалим, учасникам масових акцій громадянського протесту та членам їхніх сімей, що відбулася сьогодні у Міністерстві охорони здоров’я України.
За словами фахівця, наразі психологічно-психіатрична допомога надається тим, хто її потребує,а це, в основному, безпосередні учасники масових подій, родичі постраждалих, підлітки і діти, особи, які зазнали катувань, а також люди, які особливо вразливо сприймають інформацію зі ЗМІ. Консультації надаються у цілодобовому режимі медиками-спеціалістами і волонтерськими групами, що працюють на Майдані. Також зараз відкриті та продовжують приймати звернення від громадян психологічно-соматичні відділення у Залізничній лікарні та лікарні №8 міста Києва.
Із початку подій в Україні спеціалізовану методичну та організаційну допомогу було надано з боку ВООЗ, Всеукраїнської спілки психотерапевтів та Інституту психіатричного здоров’я Львівського католицького університету.
Важливим, на думку Ірини Пінчук, враховуючи перспективу виділення пільг постраждалим учасникам акцій, є правовий аспект надання психіатричної допомоги, зокрема забезпечення саме волонтерських груп необхідними документами, чітке фіксування звернень і заповнення діагностичних листів.