chrome firefox opera safari iexplorer

Два кращих продукти для розуму

22 квітня 2014 о 13:01

Какао бадьорить і покращує роботу мозку. Це найкращий напій для працівників розумової праці, школярів і студентів. Улюблений багатьма в дитинстві напій у дорослому житті ми часто заміняємо більш традиційними кавою і чаєм.

Адже какао не тільки смачне, але і корисне! Воно допомагає поліпшити настрій не гірше ніж шоколад і при цьому містить удвічі менше калорій. Бадьорить какао так само добре, як чай або кава, але в ньому практично немає кофеїну. Магній, який міститься в какао-бобах допомагає боротися зі стресами, а залізо запобігає анемії. Це, в свою чергу, впливає на нашу стресостійкість і працездатність.
Крім того, завдяки вмісту флавоноїдів (у тому числі особливо цінного мікроелемента епікатехіна) какао покращує мозковий кровообіг і дозволяє зберегти хорошу пам'ять аж до глибокої старості.

Горіхи для розуму
Завдяки значному вмісту жирних кислот, білка, магнію, вітамінів В і Е горіхи вважаються незамінною їжею для людей інтелектуальної праці. Тим більше взимку, коли багато фруктів і ягод вже втратили більшу частину своїх корисних властивостей.
Найбільш цінними є волоські горіхи. Вони стимулюють розумову діяльність і покращують пам'ять. Про це знали ще наші далекі предки: вони називали горіх «їжею для богів» і забороняли його їсти простому люду, щоб ті раптом не порозумнішали.

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути