chrome firefox opera safari iexplorer

Рада посилила покарання за сепаратизм і держзраду

08 квітня 2014 о 12:23

Верховна Рада підтримала посилення відповідальності за вчинення злочинів проти національної безпеки.

За відповідний закон №4524-1 Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України) автором якого є голова фракції Батьківщина Сергій Соболєв, проголосував 231 депутат.

Згідно з прийнятим законом, відтепер умисні дії,  вчинені  з  метою зміни  меж  території  або державного  кордону  України  на порушення порядку,  встановленого Конституцією  України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій будуть каратися позбавленням воли на строк від трьох до п’яти років (раніше обмеженням   волі  на  строк  до  трьох  років  або позбавленням волі на той самий строк).

Крім того, мінімальний строк позбавлення волі у якості покарання за державну зраду підвищений з 10 до 12 років, за диверсію – з 8 до 10 років, шпигунство – також з 8 до 10 років.

Також у Кримінальний кодекс вводиться стаття про «перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань».

Згідно з нею, перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Такі ж дії, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків каратимуться позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.

В той же час посилюється відповідальність за захоплення транспортних установ або підприємств – згідно з законом, такі дії каратимуться позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років (раніше — позбавленням волі на строк від двох до п'яти років).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути