chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві знесуть стихійний ринок перед ЦВК

10 квітня 2014 о 11:59

У Києві знесуть стихійний ринок, що розмістився перед будівлею ЦВК на площі Лесі Українки, 1, у Печерському районі столиці.

Про це на своїй сторінці на Facebook повідомив голова КМДА Володимир Бондаренко, повідомляє ТСН.ua.

"Історія цього стихійного утворення торгівлі тісно пов'язана із «політичним парканом», яким за Януковича оточили ЦВК від громадян. А сезонний сільськогосподарський ринок слугував своєрідним «живим щитом», — написав Бондаренко.

Він зазначив, що ця сезонна сільгоспярмарок є по суті стихійним, оскільки його розміщення й роботу не погоджували з київською владою.

"Протягом останнього часу тимчасовий ярмарок переріс в осередок несанкціонованої торгівлі, що налічує близько 50 наметів, жоден з яких не має дозвільної документації на розміщення засобів пересувної торгівлі на території Києва. У своїх дописах багато хто охрестив ці торгові ряди під назвою «печерський шанхай», — повідомив голова КМДА.

Бондаренко також зазначив, що буде демонтований і паркан, про що вже є домовленість з головою Київської ОДА, яка розташована у цій же будівлі.

А тим людям, які хочуть займатися торгівлею, буде запропоновано альтернативу на законних підставах.

Нагадаємо, неодноразово народний депутат України Микола Томенко звертався до київської влади з вимогою підтримати мешканців Печерського району і нарешті заборонити ринок «імені колишнього Голови Київської ОДА А. Присяжнюка», що розташовується в історичному центрі міста на площі Лесі Українки.

«Вже не перший рік ми ведемо боротьбу з цим ринком, і спільними зусиллями разом з громадськістю нам вдалося звільнити частину площі і прохід до пам’ятника Лесі Українки», – зазначає народний депутат. Він нагадав, що в результаті дій громадськості, судових позовів, депутатських звернень тощо базар на певний час був закритий, площа у центрі міста, щоправда ненадовго, набула цивілізованого вигляду: були облаштовані квіткові клумби, місця для відпочинку, прибрана територія біля пам’ятника Лесі Українці тощо. На сьогодні половину площі Лесі Українки досі займає наметовий ринок, який діє під егідою «постійнодіючого ярмарку».

Він зауважує, що крім цього паркану створює серйозну проблему і для працівників багатоповерхової офісної будівлі на площі Лесі Українки, і для мешканців району згаданий ринок. Особливо – в літній період, коли суттєво підвищуються ризики антисанітарії для продажу м’яса, риби, молочних виробів та інших продуктів харчування.

Микола Томенко пропонував КМДА перенести цей наметовий ринок в інше місце столиці, де будуть дотримані передбачені законом санітарно-гігієнічні норми для ведення такого роду торгівлі.

Розділи: Суспільство

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути