chrome firefox opera safari iexplorer

Вартість ліків стрибнула вгору через новий податок

03 квітня 2014 о 09:19

В Україні подорожчали ліки та послуги страхових компаній. Залежні від медицини люди в паніці – тепер на препарати, які дарують їм життя, доведеться витрачати чи не всі гроші. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пенсіонер Григорій Тульчинський витрачає на ліки, без яких не проживе дружина, понад дві тисячі гривень щомісяця. Тепер його в аптеці попереджають — за новим законом платитиме ще більше.

У мене ціла пенсія дружини іде на ліки. А тепер ще й моя пенсія піде", — розповідає Григорій.

А все через новий податок та антикризові закони. Ставка ПДВ на ліки зросла. Щоправда навіть в аптеках не знають, наскільки подорожчають ліки та, за якими цінами продавати вже завезені та оформлені в Україні медикаменти – механізм не прописаний, а в податковій не знають, як має виглядати новий чек. Читайте також: У Криму ростуть ціни на продукти і бензин, а в аптеках скуповують ліки 

Ударили закони і по пальному. Не зросли ціни лише на деяких АЗС. Їх у столиці ще треба пошукати. Показова ж картина — 14 грн за літр 95-го і майже 13 гривень — за дизпаливо. Експерти кажуть, така ситуація була прогнозована. Адже новий закон оподатковує купівлю валюти в 0,5%. А це плюс 5 копійок на кожному літрі. Сюди також варто додати приблизно 80 копійок чи гривню за акциз. Тепер тонну пального купують на 800 гривень дорожче. 

Нагадаємо, що наведення ладу в ціноутворенні принесе Україні додаткові 50-60 млрд грн. Податок на ліки, комісія на купівлю валюти, збільшення акцизів на алкоголь і тютюн та подорожчання автомобілів — ось не повний перелік нововведень, які мають врятувати країну від фінансової катастрофи. Затягування пасків вже втілюють у реальне життя

 

Джерело: ТСН
Розділи: Здоровий спосіб життя

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути